U DRUGOM KRUGU...

Nakon duge bitke Hrvatska slomila Tunis na SP-u!

17.01.2015 u 16:45

Hrvatski rukometaši Svjetsko prvesntvo su otvorili pobjedom protiv Austrije, a u drugom krugu čeka ih sasvim drugačiji protivnik

Hrvatska - Tunis 28:25 (14:13)

Hrvatska nakon dva kola ima dvije pobjede na SP-u. Još sedam i zlato :) Sretno !

60' - 28:25 - kontra i gol Tunisa u zadnjoj sekundi za konačnih 28:25
60' - 28:24 - Sanai pogađa, padaju tenzije. Hrvatska ide u drugi krug SP-a !
60' - 28:23 - Kopljar povezuje svoj drugi gol, ukupno četvrti večeras
59' - 27:23 - Bannour pogađa svoj deveti gol, ali u drugom poluvremenu je 'ušopan'
59' - 27:22 - treći gol Kopljara i napokon pet razlike za Hrvatsku. Puno puta bilo je četiri
58' - Alilović opet skida tešku loptu, nestaje i posljednji tračak neizvjesnosti
57' - privodimo utakmicu kraju, smiješi se druga pobjeda u Dohi
56' - 26:22 - Duvnjak pogađa s mjesta pivota, to bi trebalo biti dovoljno za novu pobjedu!
55' - Mirko skida zicer Teju, mogu li naši li 'zatvoriti' utakmicu?
54' - 25:22 - Kopljar pronalazi Čupića koji pogađa svoj osmi gol. Opet ltimo na krilima
54' - 24:22 - novi vanjski gol Tunisa, Goluža je već ozbiljno ljut
53' - 24:21 - Sedmi gol Štrleka, evo vihora i sa lijevog krila
52' - 23:21 - Štrlek priskače na crti i odbijanac sprema u mežu
51' - 22:21 - sanai pogađa 'kroz uši' Aliloviću, dvorana ponovno odzvanja
50' - 22:20 - polukontra preko krila i evo opet 'dosadnih' Tunižana
49' - 22:19 - Brzi uzvrat Tunižana, ne daju se pokolebati niti sekunde
48' - 22:18 - sjajan gol Vorija iza leđa u padu. Svaka čast kapetane
47' - velika obrana Alilovića i brzopleta greška u napadu...
46' - 21:18 - čvrsta obrana i munjevita kontra za sigurnog Štrleka
46' - 20:18 - Sanai odmah pogađa, Hrvatska je ubrzo kompletirala redove
45' - 20:17 - Čupić pogađa iz novog sedmerca, Duvnjak ga je izborio samo sa četvoricom na terenu!
44' - 19:17 - s dva igrača više Tunis se vraća na minus 2. Sada je važno izdržati
42' - 19:16 - Karačić izborio sedmerac, Čupić zabio šesti gol
40' - 18:16 - Tunižani se ne daju slomiti... Opet se priključuju
39' - 18:15 - najljepša obrana večeri Alilovića, ali Teju s crte ne može braniti
38' - 18:14 - peti gol Čupića iz novog sedmerca. E sada to ljepše izgleda na semaforu
36' - 17:14 - obrana funkcionira, a Bičanić povećava prednost...
34' - 16:14 - Štrlek pogađa za malo izdašniju prednost favorita
33' - 15:14 - Kopljar je iznudio i sedmerac, Čupić nam vraća prednost
32' - Kopljar je iznudio još jedno isključenje, treba početi gasiti nabujalu tunišku euforiju
32' - 14:14 - Sarai potpisuje novo izjednačenje
31' - drugo poluvrijeme otvaramo cepelinom, Štrlek ne pogađa okvir gola (miožda i pod prekršajem...)
Goluža traži više kontakta i oštrine, Hrvatska ulazi u drugo poluvrijeme klasične bitke

30' - 14:13 - Štrlek u posljednjoj sekundi pogađa za vodstvo na poluvremenu
30' - 13:13 - Opet Bannour... Dobar je, ali ovo (7) je  daleko previše
30' - 13:12 - Kopljar mora pucati, Vori je dočekao odbijanac i zabio svoj drugi gol
28' - 12:12 - Bannourov šesti gol, u nastavku će se morati obrana malo prilagoditi njemu
27' - 12:11 - Kopljar s igračem manje iznuđuje sedmerac, Čupić siguran za svoj treći gol
27' - obrana Alilovića, ali i isključenje Karačića
26' - Tunis se obranio s igračem manje, zaslužili su vodstvo...
25' - Kopljar iz polukontre pogađa stativu, Goluža zove minutu odmora
24' - vraća se Duvnjak i odmah je izborio igrača više
24' - Goluža je izrotirao sastav, ali rezultat je patio
24' - 11:11 - kontra i izjednačenje, dvorana će se srušiti od navijanja Tunižana
23' - 11:10 - Tunis opet prilazi, Bannour je potpisao već pet golova
22' - 11:9 - 'bezobrazan' šut Tunižana s lijevog vanjskog prolazi Alilovića
21' - 11:8 - Brza kontra i novi pogodak Štrleka. Minuta odmora za Tunis
20' - 10:8 - opet Duvnjak protiv nemoćnog golmana. Probija mrežu
20' - 9:8 - Tunis uzvraća s lijevog krila
19' - 9:7 - Mirko u seriji obrana, Musa pogađa kontru. I pivoti su nam rastrčani
18' - Alilović brani, s druge strane Stepančić gađa preko grede
17' - 8:7 - Duvnjak u karakterističnom nezadrživom solo prodoru, golman bez izgleda
16' - 7:7 - Bannour 4. golom dokazuje da danas 'leti'
15' - 7:6 - Kopljar ponovno pogađa, Hrvatska ponovno vodi
14' - 6:6 - urnebes na tribinama, Tunis je povezao tri gola...
13' - 6:5 - Sanai dodatno topi prednost Hrvatske
12' - 6:4 - Bannour 'maltertira' hrvatsku obranu. Njegov već treći gol
11' - 6:3 - brzi centar i u kontri  je sigurni realizator Vori
11' - 5:3 - drugi gol Bannoura
10 - druga obrana Mirka, ali u nastavku bičanić gađa preko gola
8' - 5:2 Kopljar ulazi s dva igrača više i pogađa
8' - Tej opet lamata rukama i zbog lakta dobija već drugo isključenje. Suci ne daju Tunisu da se mlatui
7' - 4:2 - Štrlek uz malo komplikacije realizira kontru za prvih +2 večeras
6' - 3:2 - opet Čupić i opet 'jednostavno'
6' - novo isključenje za Tunis, Kopljar je mogao 'dobiti' i sedmerac
5' - 2:2 - Tej pogađa svoj prvi gola z priključak Tunisa
5' - 2:1 - prva obrana Alilovića, polukontra i pogodak Bičanića
3' - 1:1 - brzo 'prebrojavanje' i Čupić zabija svoj prvi gol
3' - prvo isključenje na utakmici, Duvnjak se oporavlja od udarca laktom
1' - 0:1 - krećemo obranom 6:0, Tunis zabija prvi gol

Goluža kreće sastavom: Alilović - Čupić, Štrlek - Kopljar, Duvnjak, Bičanić - Vori