velika pomoć interu

Najveća trenerska pobjeda Ivana Jurića; srušio Juventus i nastavio veliki niz svoje Verone

08.02.2020 u 22:59

Nogometaši Verone, koje vodi hrvatski trener Ivan Jurić, priredili su veliko iznenađenje u 23. kolu talijanskog prvenstva svladavši na svom terenu vodeći Juventus sa 2:1 (0:0).

Verona je trebala povesti u prvom poluvremenu, ali je pogodak Kumbulle u 20. minuti poništen zbog milimetarskog zaleđa. Kada je sredinom nastavka Cristiano Ronaldo u 65. minuti prevario svog čuvara, bivšeg stopera Dinama Rrahmanija, te pogodio za vodstvo Juventusa činilo se kako će torinski sastav ponovno osvojiti bodove bez velike igre.

No, u 76. minuti Borini je iskoristio veliku pogrešku Pjanića i poravnao na 1:1, da bi Pazzini u 86. minuti iskoristio kazneni udarac za Veronu koji je dosuđen zbog Bonuccijeva igranja rukom.

To je već osma utakmica za redom u kojoj Verona ne zna za poraz.

• +7
Serie A, Verona - Juventus Izvor: EPA / Autor: FILIPPO VENEZIA

Ranije u subotu je Sampdoria ostvarilia vrijednu pobjedu u borbi za ostanak u Serie A svladavši kao gost Torino sa 3:1 (0:0). Domaći su pod vodstvom novog trenera Longa poveli golom Verdija (55), ali su u razdoblju od 70. do 79. minute primili čak tri gola. Preokret je kreirao Gaston Ramirez (70, 75) pogocima za 1:1 i 1:2, a konačni rezultat postavio je Quagliarella (79-11m) s bijele točke. .

Atalanta iz Bergama je kao gost u Firenci svladala Fiorentinu sa 2:1 (0:1). Domaći su poveli u prvom poluvremenu pogotkom Chiese (32), ali u nastavku su Zapata (49) i Malinovski (72) donijeli preokret.

Mario Pašalić igrao je za Atalantu do 64. minute kada ga je zamijenio strijelac drugog gola Malinovski, dok je Milan Badelj igrao za Fiorentinu od 85. minute.