NBA LIGA

Najbolja utakmica slovenskog tinejdžera Dončića u NBA karijeri: On je kao LeBron!

21.12.2018 u 11:03

Sinoć su u NBA odigrane dvije utakmice, Los Angeles Clippers su pobijedili Dallas Maverickse, a Miami Heat Houston Rocketse. Junak večeri svakako je bio 19-godišnji rookie iz Slovenije Luka Dončić

LA Clippers su sa 125:121 slavili kod kuće protiv Dallasa, a najzaslužniji za pobjedu su bili talijanski košarkaš Danilo Gallinari sa 32 koša i Lou Williams sa 26.

Clippersi su ovom pobjedom okončali niz od četiri poraza, dok je za Maverickse ovo četvrti uzastopni poraz.

Dallasu nije pomogao ni 19-godišnji rookie iz Slovenije Luka Dončić koji je utakmicu završio sa 32 koša (šut iz igre 10-20), pet asistencija, četiri skoka i četiri ukradene lopte. Još jedna čudesna predstava čuda iz Slovenije (najbolja utakmica u NBA karijeri!), za kojeg su neki fanovi na društvenim mrežama napisali kako je najbolji rookie u NBA ligi (novak) nakon LeBrona Jamesa iz 2003. Veći kompliment nije mogao dobiti.

Clippersi su prvu četvrtinu zatvorili serijom od 16-7 za vodstvo od 30-27. Na poluvremenu Los Angeles vodi 65-54. Mavericks se vraćaju u igru u trećoj četvrtini u kojoj su nadigrali Clipperse sa 28-24. Prvi put nakon prve četvrtine dolaze u vodstvo od 90-89 11 minuta do kraja. Clippers preuzimaju kontrolu nad igrom nešto više od tri minute do kraja i ne ispuštaju prednost.

Miami Heat je kod kuće sa 101:99 bio bolji od Houston Rocketsa koje je predvodio James Harden sa 35 koševa, 12 asistencija i šest skokova. Eric Gordon je promašio tricu s lijevog krila 0,6 sekundi do kraja koja je mogla donijeti pobjedu Houstonu.

Josh Richardson je za Heat ubacio 22 koša, dok je Tyler Johnson dodao 19.

Houston je ostao bez Chrisa Paula koji je morao utakmicu napustiti u drugoj četvrtini zbog ozljede lijeve prepone, a nije poznato koliko će dugo izbivati s terena.