LEGENDA ŽIVI

Nagrada D. Petrović borcima i košarkašima

10.09.2010 u 17:16

Na prigodnoj svečanosti u Muzejsko-memorijalnom centru Dražen Petrović u petak su uručene nagrade najperspektivnijim mladim sportašima. Ovogodišnji su dobitnici prestižne nagrade HOO-a, Nagrade 'Dražen Petrović', judašica Barbara Matić, boksač Filip Hrgović, Hrvatska kadetska muška košarkaška reprezentacija te Hrvatska kadetska ženska košarkaška reprezentacija

U iznimno jakoj konkurenciji najperspektivnije sportašice mlađih dobnih kategorija nagradu je dobila judašica Barbara Matić koja je ove godine osvojila dvije brončane medalje na prvim povijesnim Olimpijskim igrama mladih (OIM) u Singapuru (14. - 26. kolovoza 2010). Barbara je ove godine osvojila i titulu europske kadetske prvakinje, a prošle godine bila je brončana na Svjetskom kadetskom prvenstvu.

Najperspektivniji je sportaš mladi boksač Filip Hrgović, svjetski juniorski prvak koji je zlato u superteškoj kategoriji osvojio na juniorskom SP-u u Azerbajdžanu.

U ekipnoj konkurenciji nagrada je pripala muškoj kadetskoj košarkaškoj reprezentaciji (Mislav Brzoja, Martin Junaković, Karlo Lebo, Ivan Jukić, Dino Šamanić, Dario Šarić, Dominik Mavra, Antonio Črnjević, Tomislav Radoš, Nikola Urli, Daniel Zovko, Filip Bundović) koja je na Europskom prvenstvu osvojila zlato te ženskoj kadetskoj košarkaškoj reprezentaciji U-16 (Ana-Marija Begić, Lana Pačkovski, Inja Butina, Ivana Tikvić, Ružica Džankić, Antonija Chiabov, Iva Cigić, Andrijana Cvitković, Anja Majstorović, Dana Šarić, Lucija Martinović, Karmen Čičić) koja je u kolovozu u Grčkoj na EP-u osvojila srebrnu medalju.

Sukladno Pravilniku, Barbara Matić i Filip Hrgović dobit će novčane nagrade u bruto iznosu od 20.000 kuna, a svaki član ženske i muške ekipe dobiti po 2.000 kuna bruto.