šesti put u nizu

Na užas Mandže i Juventusa Napoli jednostavno ne posustaje!

28.01.2018 u 17:34

Nogometaši Napolija vratili su se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva zahvaljujući 3-1 domaćoj pobjedi protiv Bologne u susretu 22. kola.

Gosti iz Bologne poveli su preko Palacija veću prvoj minuti, no to vodstvo je trajalo samo do pete minute kada je Mbaye autogolom poravnao na 1-1. Pobjedu Napoliju s dva gola je osigurao Mertens, prvo je u 37. minuti iskoristio 11-erac, da bi 59. minuti pogodio i iz igre.

Marko Rog ušao je u igru za Napoli u 80. minuti.

• +4
Izvor: Reuters / Autor: CIRO DE LUCA

Napoli sada ima 57 bodova, jedan više od drugog Juventusa koji je u subotu kao gost svladao Chievo sa 2-0. Bologna je 12. sa 27 bodova.

Veliko iznenađenje dogodilo se u Firenci gdje je pretposljednja Verona svladala domaću Fiorentinu s visokih 4-1 (2-0). Golove za goste postigli su Vuković (11), Kean (20, 46) i Ferrari (55), dok je jedini pogodak za Fiorentinu postigao Dias (53).

Milan Badelj odigrao je čitav susret za Fiorentinu koja je sada 11. sa 28 bodova, dok je Verona, za koju je Bruno Petković igrao do 70. minute, i dalje pretposljednja sa 16 bodova.

Ante Budimir igrao je do 70. minute za Crotone koji je na svom terenu odigrao 1-1 (1-1) protiv Cagliarija. Domaći su poveli preko Trotte (29-11m), a izjednačio je Cigarini (45+7). Crotone je tako ostao 17. sa 19 bodova, dva manje od 16. Cagliarija.

Udinese je kao gost nadigrao Genou sa 1-0 (0-0) pogotkom Behramija (61). Andrija Balić i Stipe Perica pobjedu svoje momčadi ispratili su s klupe za pričuve, baš kao i Petar Brlek poraz svojih suigrača. Udinese je osmi sa 32 boda, a Genoa 15. sa 21.

Ranije u nedjelju Inter ni sedmu utakmicu zaredom nije uspio doći do pobjede u prvenstvu odigravši na gostovanju u Ferrari kod SPAL-a 1-1 (0-0). Gostujuća momčad je povela u 48. minuti autogolom Vicarija i imala tri boda u rukama do 90. minute, kad je Paloschi svladao Handanovića i donio veliki bod SPAL-u, koji je na 18. mjestu i bori se za ostanak u Serie A. U početnoj postavi Intera bili su hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović. Perišić je odigrao cijelu utakmicu, a Brozović je iz taktičkih razloga zamijenjen u 86. minuti.

Inter je sa 44 boda na četvrtom mjestu, dok SPAL sada ima 17 bodova.

Od 18 sati igrat će Milan i Lazio, dok će kolo zaključiti Roma i Sampdoria od 20.45.