rasplet u srijedu

Mrkva junak Čeha; Makedoncima nisu pomogli ni Lazarov a ni suci

23.01.2018 u 22:06

Češka rukometna reprezentacija pobjedom 30:29 nad Makedonijom vratila se u igru za polufinale

Rasplet Skupine II bit će jednako uzbudljiv kao i Skupine I. Slovenci su iznenadili Španjolce, a kasnije su u varaždinskoj Areni i Česi svladali Makedonce 30:29.

• +7
Makedonija - Češka (EP u rukometu 2018) Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Pokušali su Makedonci sa svojim najboljim rukometašem, ali koji se ozlijedio u okršaju protiv Španjolske, Kirilom Lazarovim (ulazio je izvoditi sedmerce i dva je zabio, a jednog promašio), no iako su imali vodstvo gotovo cijelu utakmicu, u završnici su posustali.

Nisu čak iskoristili ni sedmerac kojeg im jepoklonio ruski sudački dvojac. Manaskov je pucao, ali je vratar Mrkva bio miran i donio pobjedu Česima, koja ih sada vraća u borbu za polufinale.

Jedini problem je taj što tu utakmicu igraju već u srijedu, odnosno manje od 24 sata nakon ovog šokantnog okršaja u Varaždinu.

Bila je to utakmica u kojoj je Makedonija vodila veći dio utakmice. Makedonci su u drugom poluvremenu u tri navrata imali četiri gola viška (17:12, 18:13, 19:14), a u 42. minuti i najvećih +5 (20:15). Ipak, Česi su u 53. minuti uspjeli izjednačiti na 22:22, a tri minute prije kraja stići i do prvog vodstva na utakmici (24:23). Minutu i pol prije kraja poveli su 25:24 i uspjeli obraniti prednost.

Makedonci će imati za čime žaliti jer su u posljednje četiri minute promašili dva sedmerca. Kod rezultata 23:23 neprecizan je bio Kiril Lazarov, a na kraju utakmice i Manaskov.

Čehe su do pobjede predvodili Pavel Horak s osam golova, te Stanislav Kasparek sa šest golova, dok su kod Makedonaca najefikasniji bili Filip Taleski s pet, te Martin Velkovski, Filip Mirkulovski i Stojanče Stoilov sa po četiri gola.