francuska liga

Moćni PSG lako se obračunao s Marseilleom; najveći francuski derbi bio je riješen već nakon prvih 45 minuta igre

27.10.2019 u 23:26

U najvećem derbiju francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva rutinski pobijedio Marseille 4:0, a sva četiri gola domaćin je zabio u prvom dijelu...

Po dva gola zabili su Mauro Icardi (10, 26) i Kylian Mbappe (32, 44). Parižani u posljednje vrijeme igraju sjajno, a to je na svojoj koži osjetio i Marseille koji je večeras u najvećem francuskom derbiju mogao proći i puno gore nego što to konačni rezultat kazuje.

PSG je poveo već u 10. minuti kada je Mauro Icardi nastavio nizati golove u dresu novog kluba. Argentinac je zabio nakon sjajne asistencije Angela Di Marije. Već u 26. minuti bilo je 2:0 za domaće jer je novi gol zabio Icardi, a sada je asistent je bio Verratti.

Do kraja prvog dijela susreta Parižani dolaze do još dva gola. Prvo je zabio Mbappe u 32. minuti nakon nove asistencije raspoloženog i nezaustavljivog Di Marije, a apsolutno isti scenario viđen je samo minutu prije odlaska na odmor kad Mbappe ponovo zabija, a Di Marija upisuje svoju treću asistenciju u derbiju.

U drugom dijelu Parižani su odigrali puno laganije, sreća je to za Marseille koji je na Parku prinčeva mogao doživjeti pravu rezulatsku katastrofu i doslovno poniženje ne terenu. Duje Ćaleta-Car je za u ovom derbiju neprepoznatljivo loš Marseille igrao cijeli susret.

• +5
Ligue 1, PSG - Olympique Marseille Izvor: EPA / Autor: CHRISTOPHE PETIT TESSON

U ranije odigranom susretu Rennes je pobijedio Toulouse 3:2, dok su St. Etienne i Amiens odigrali 2:2.

Rennes je već nakon šest minuta vodio 2:0, no Toulouse se uspio vratiti, međutim u posljednjim trenucima susreta domaćin je ipak uspio izboriti pobjedu.

Golove za Rennes zabili su Niang (3), Hunou (6) i Gboho (90+2), dok su strijelci za Toulouse bili Dossevi (41) i Gradel (84).

Zanimljivo je bilo i u susretu između St. Etiennea i Amiensa. Domaćin je poveo, gosti su potom okrenuli rezultat, da bi St. Etienne zabio za 2:2.

Strijelci su bili Khazri (45) i Dibassy (80-ag) kod domaćina, te Mendoza (68) i Akolo (76) za goste.

Na ljestvici vodi PSG s 27 bodova, Nantes je drugi s 19 bodova, a Lille i Reims imaju po 18 bodova.