serie a

Ante Rebić veliki derbi Serie A gledao s klupe; Roma bolja od Milana, Lazio slavio u Firenzi

27.10.2019 u 23:13

Nogometaši Rome i Lazija ostvarili su pobjede u derbijima 9. kola talijanskog nogometnog prvenstva. Roma je na Olimpicu porazila Milan 2:1, dok je Lazio identičnim rezultatom u Firenzi slavio protiv Fiorentine

Roma je nakon četiri uzastopna remija u svim natjecanjima napokon upisala pobjedu, dok se kriza Milana nastavila.

Domaćin je poveo u 38. minuti golom Edina Džeke, izjednačio je Theo Hernandez u 55. minuti, a tri minute kasnije Nicolo Zaniolo je donio Romu novu vodstvo, kasnije se pokazalo i pobjedu.

Ante Rebić nije nastupio za Milan koji je u zadnjih šest kola upisao samo jednu pobjedu. Dodajmo kako je Milan u dva kola osvojio samo jedan bod pod vodstvom novog trenera Stefana Piolija.

U drugom derbiju večeri Lazio je bio bolji od Fiorentine.

• +5
Serie A, Roma - Milan Izvor: EPA / Autor: Riccardo Antimiani

Lazio je poveo u 22. minuti nakon sjajne kontre koju je u gol pretvorio Joaquin Correa na asistenciju Cire Immobilea, no samo pet minuta kasnije Fiorentina je izjednačila, također nakon kontre, a strijelac je bio Federico Chiesa na asistenciju Francka Riberyja.

Gosti su stigli do pobjede u 88. minuti golom Immobilea, a u posljednjim trenucima susreta Felipe Caicedo nije realizirao kazneni udarac za goste, njegov udarac obranio je Bartolomiej DragovskiMilan Badelj je odigrao cijeli susret za domaći sastav.