NBA LIGA

Philadelphia ponizila LeBrona i Lakerse, Dončić oduševio i usput postavio novi rekord

11.02.2019 u 10:20

U NBA ligi je u nedjelju odigrano pet utakmica uz dodataka kako su pojačani Philadelphia 76ersi, koji su LA Lakersima ubacili čak 143 koša, pokazali da s pravom računaju kako bi ove sezone mogli u borbu za naslov prvaka

Napad na NBA titulu najavili su košarkaški Philadelphia 76ersa koji su pred svojim navijačima doslovno pomeli LeBrona Jamesa i njegovi LA Lakerse 143:120. Najbolji kod Sixersa bio je Joel Embiid s 37 koševa, 14 skokova i 3 asistencije, a kod Lakersa odličan je bio Kyle Kuzma s 39 koševa (23 u prvoj četvrtini!) uz 3 skoka i 1 asistenciju.

Mladi Slovenac Luka Dončić je odigrao još jednu sjajnu utakmicu on je u pobjedi svojih Dallas Mavericksa nad Portland Trail Blazersima 102-101 zabio 28 koševa, a uz to je upisao 8 skokova i 6 asistencija. Njegovo zakucavanje, koje je proglašeno potezom kola, pogledajte OVDJE.

Tinejdžer Dončić je samo u zadnjoj četvrtini ubacio 13 koševa i Dallas dolazi na 96-81. Novi član Mavericksa Tim Hardaway Jr. utakmicu je završio sa 24 poena, a najbolji pojedinac Portlanda je bio Damian Lillard sa 30 koševa.

Dodajmo tome kako je Dončić usput postavio i jedan NBA rekord postavši najmlađi igrač u povijesti lige koji je prije All-Star vikenda ubacio 1100 koševa.

Phoenix Suns su sinoć upisali 14. poraz zaredom, bolji su od njih sa 117:104 bili domaći Sacramento Kings, a Dragan Bender je upisao skroman učinak sa 2 koša (šut iz igre 1/3, trice 0/2) šest skokova i tri asistencije u 15 minuta na terenu.

Pobjedničku je momčad predvodio rookie Marvin Bagley III sa 32 ubačaja, dok je Buddy Hield dodao 18.

Najbolji kod Phoenixa je bio Devin Booker sa 27 koševa i osam skokova.

Golden State Warriors su tijesno sa 120-118 pobijedili gotujuće Miami Heat i to zahvaljujući DeMarcusu Cousinsu koji je pogodio dva slobodna bacanja nakon promašaja Kevina Duranta 5.4 sekundi prije kraja.

Kevin Durant je bio najbolji strijelac utakmice i Warriorsa sa 39 koševa, Klay Thompson je dodao 29, a Stephen Curry 25.

Josh Richardson je utakmicu završio sa 37 ubačaja za Heat, koji je jedina momčad u NBA koja ima veći omjer pobjeda i poraza u gostima nego kod kuće.