veliki bonusi

Mladi Norvežanin na jednom turniru zaradio čak 18 milijuna dolara: Ovo je nestvarno!

28.08.2023 u 12:03

Golfer Viktor Hovland pobjednik je finala PGA serije u Atlanti, u kojem nastupa 30 najboljih igrača, a pobjedom je 25-godišnji norveški golfer, uz osvojene bodove FedEx Cupa, osvojio i glavnu nagradu od 18 milijuna dolara

Na finalu sezone u East Lake Golf Clubu, Viktor Hovland je ostvario svoju treću pobjedu na US Touru, a nedavno je slavio u Chicagu.

"Nekako je nestvarno da sada stojim ovdje. Ali u posljednja dva tjedna igram svoj najbolji golf i forma nije mogla doći u bolje vrijeme", rekao je Norvežanin nakon pobjede.

Drugo mjesto osvojio je olimpijski pobjednik Amerikanac Xander Schauffele, treći je bio njegov sunarodnjak i osvajač Otvorenog prvenstva SAD-a Wyndham Clark. Četvrti je bio sjevernoirski branitelj naslova Rory McIlroy, trostruki osvajač FedEx kupa.

Organizatori su nakon turnira podijelili ukupno 75 milijuna dolara novčanih bonusa.