NBA LIGA

Mladi Hrvati među boljima; Dario Šarić poražen, Ivica Zubac slavio

07.02.2017 u 10:58

Philadelphia 76ers doživjeli su još jedan poraz u gostima od Detroit Pistonsa, dok su Los Angeles Lakersi slavili protiv New York Knicksa na njihovom terenu. Oba hrvatska košarka, 22-godišnji Dario Šarić i 19-godišnji Ivica Zubac odigrali su vrlo dobre utakmice...

Pistonsi su svladali Philadelphia 76erse (18-32) sa 113:96. Dario Šarić je odigrao 27 minuta i u tom je vremenu zabio 13 koševa uz šest skokova i četiri asistencije. Najbolji kod Sixersa bio je Jahlil Okafor sa 16 pogodaka i četiri skoka. Pistonsi su nadskakali Sixerse sa 60-41, a Andre Drummond je za Detroit ugrabio 17 skokova. Iako su Sixersi vodili na početku najprije sa 27-24 u prvoj četvrtini, pa su onda tu prednost povećali na pet razlike Detroit zahvaljujući Reggieju Jacksonu i Kentaviousu Caldwell-Popeu ih stižu i na poluvremenu vode sa 55-46. U drugom poluvremenu Sixersi u jednom trenutku zaostaju 26 koševa što ne uspijevaju nadoknaditi do kraja utakmice. Marcus Morris je bio najbolji u redovima Detroita sa 19 koševa, Jackson je ubacio 14, a Caldwell-Pope 12. Kako je Šarić igrao pogledajte OVDJE.

Los Angeles Lakers Ivice Zubca upisali su pobjedu u gostima, u Madison Square Gardenu su sa 121-107 pobijedili New York Knickse. Los Angeles (18-36) je otvorio utakmicu serijom 20-8, na kraju prve četvrtine je vodio sa deset razlike, a na poluvremenu sa 16 razlike i do kraja utakmice je stalno imao dvoznamenkastu prednost. Mladi centar Ivica Zubac je u 17 minuta na parketu zabio deset koševa te tome dodao sedam skokova, jednu ukradenu loptu i četiri blokade koje su 'oduševile američke komentatore'. Najbolji strijelac Lakersa bio je Lou Williams koji je postigao 22 pogotka.

Kako je Zubac igrao pogledajte OVDJE.

Knickse je predvodio Carmelo Anthony sa 26 pogotka, a Kristaps Porzingis je dodao 16.

Cleveland Cavaliers su sinoć sa 140-135 pobijedili Washington Wizardse u Verizon Centru nakon produžetka, a Utakmicu je u produžetak odveo LeBron James tricom 0.3 sekunde prije kraja. Prije toga, samo u zadnjoj četvrtini bilo je pet izjednačenja i pet promjena vodstva. U cijeloj utakmici momčadi su se izmjenjivale 16 puta u vodstvu i 15 je puta bilo izjednačeno, a ni jedna momčad ni u jednom trenutku nije imala dvozmanenkastu prednost. Ključ pobjede za Cleveland bile su upravo trice, pogodili su ih 19 iz 38 pokušaja, dok je Washington pogodio 12 od 29. Cavaliersi (35-15) sada imaju pet pobjeda u šest zadnjih utakmica. Igrač utakmice je James koji je utakmicu završio sa 32 pogotka, sedam skokova i 17 asistencija te dvije ukradene lopte i dva bloka. Najučinkovitiji je bio Kevin Love koji je zabio 39 koševa uz 12 skokova za Cleveland i tri asistencije. Kyrie Irving je zabio 23 koša, od toga 11 u produžetku. Najbolji strijelac Wizardsa (31-21) bio je Bradley Beal sa 41 pogotkom, a Otto Porter je ubacio 25.