Bogdanović i Šarić U FORMI

Mladi Dubrovčanin Hezonja najbolji strijelac New Yorka, a navijači se ovako sprdaju s njim

09.01.2019 u 09:38

Mario Hezonja bio je najučinkovitiji igrač New York Knicksa u porazu od aktualnih NBA prvaka Golden State Warriorsa, Bojan Bogdanović je sa 23 koša bio drugi strijelac u pobjedi Indiana Pacersa, a Dario Šarić je upisao solidan učinak sa 15 poena u pobjedi svojih Minnesota Timberwolvesa koji još čekaju novog trenera

New York Knicks su u Oaklandu poraženi od moćnih Golden State Warriorsa sa 122:95. Mladi Dubrovčanin Mario Hezonja, koji će uskoro proslaviti 24. rođendan, odigrao je odličnu utakmicu, bio je najbolji igrač Knicksa sa 19 koševa (šut iz igre 7-12, trice 1/3), šest skokova i tri ukradene lopte uz dodatak kako je većinu koševa zabio - kada je pobjednik odavno bio poznat.

Najbolji strijelac utakmice bio je Klay Thompson koji je zabio 43 koša, od čega sedam trica. Kevin Durant je dodao 24 poena, a Stephen Curry 14 uz isto toliko asistencija.

No, navijači Knicksa nisu oduševljeni Hezonjom i činjenicom da je na posljednje tri utakmice na prosjeku od 15-ak koševa. Podsjetimo, Lakersima je postigao 10 koševa za 14 minuta, tri dana kasnije Portlandu je za 31 minutu ubacio 14 koševa uz sedam skokova.

Neki su čak otišli toliko daleko da se s njim rugaju pa su ga tako nazvali 'kraljem smeće vremena' jer je Hezonja većinu koševa postigao kada su Warriorsi vodili gotovo 40 koševa razlike. Je li Hezonja, koji u zadnje vrijeme dobiva priliku i bio je ključan u pobjedi nad Lakersima prije nekoliko dana, zaslužio ovakav tretman?

Minnesota Timberwolves su u gostima sa 119-117 pobijedili Oklahoma City Thunder, a pobjedu im je osigurao Andrew Wiggins sa 40 koševa. Dario Šarić je odigrao 26 minuta i u tom je vremenu upisao 15 koševa (šut iz igre 5/12, trice 2/6) i sedam skokova, dvije asistencije te jednu ukradenu loptu.

To je bila prva utakmica Minnesote pod palicom novog trenera Ryana Saundersa koji je zamijenio smijenjenog Toma Thibodeaua.

Igrači Minnesote su izgubili loptu 15.5 sekundi prije kraja što je pružilo priliku Thunderu za izjednačenje ili pobjedu, no Russell Westbrook je promašio tricu. Westbrook je utakmicu završio sa 25 poena, a najbolji u redovima Oklahome bio je Paul George sa 27 ubačaja.

U okršaju Indiana Pacersa i domaćih Cleveland Cavaliersa slavili su Pacersi sa 123-115, a do pobjede ih je predvodio Thaddeus Young sa 26 ubačaja. Bojan Bogdanović je također bio jako dobar, on je utakmicu završio sa 23 poena(šut iz igre 9/16, trice 2/6) pridodavši tome četiri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Kod Clevelanda, kojem je ovo deseti uzastopni poraz, najbolji je bio Jordan Clarkson sa 26 poena. Ante Žižić je odigrao 13 minuta za Cavalierse, upisavši pritom šest koševa (šut iz igre 0/1) i isto toliko skokova.

Phoenix Suns su sa 115-111 bili bolji od Sacramento Kingsa, a Kelly Oubre Jr. je za pobjedu nad gostujućom momčadu ubacio 26 koševa. On je doveo Phoenix u vodstvo sa dva slobodna bacanja 43.5 sekunde prije kraja, a onda je dodao zakucavanje za pobjedu 32 sekundi kasnije.

Phoenix je na poluvremenu zaostajao 19 koševa, no u trećoj četvrtini je nadigrao Kingse sa 33-14. Dragan Bender nije ulazio u igru za Sunse.

Portal Sportklub.hr piše kako je srpski reprezentativac Nikola Jokić još je jednom bio junak Denver Nuggetsa, pogodio je najvažniji koš na utakmici 2.4 sekunde prije kraja dvoboja u Miamiju. Domaćin nije dobio priliku šutirati za pobjedu nakon što je Kelly Olynyk pogriješio u primopredaji lopte. Jamal Murray je s crte slobodnih bacanja potvrdio pobjedu Nuggetsa koji su zadržali vodeću poziciju na Zapadu.

Srpski centar upisao je novi triple-double s 29 poena, 11 skokova i deset asistencija, Murray je pridodao 18. Dion Waiters je s 15 koševa predvodio Heat koji je dobio čak sedam igrača s dvoznamenkastim brojem poena, no pobjeda je izostala. Jokić (23 godine) je inače postao treći najmlađi igrač u povijesti lige s 20 triple-double učinaka, ispred njega samo su Oscar Robertson i Magic Johnson koji su bili godinu dana mlađi.