DŽOKER S KLUPE

Mlada Hrvatska sve izgubila u zadnjih deset minuta; izbornik Nenad Gračan podnio ostavku!

10.09.2019 u 22:01

U svojoj prvoj kvalifikacijskoj utakmici za Euro U-21 na Šubićevcu je Hrvatska upisala poraz od Škotske 2:1, a loš početak bio je koban za izbornika Nenada Gračana

Hrvatska je početni pritisak odmah okrunila golom. Nikola Moro je u 10. minuti u šesnaestercu Škota pogodio između dva škotska stopera Kulenovića, a novi Dinamov centarfor je glavom loptu zakucao u gol.

Naša mlada reprezentacija je dominirala, sigurno čuvala prednost, ali kako se utakmica bližila kraju i Škoti su se budili. Njihov izbornik u 78. minuti povukao je potez utakmice, u igru je ubacio Middletona i McLennana koji s pokazao kobnim za mlade hrvatske zvijezde.

Igrala se 81.minuta kada su upravo njih dvojica izigrali hrvatsku obranu, Middleton je pronašao McLennana koji je neobranjivo pogodio donji lijevi kut Šemperovog gola.

U 89. minuti McCrorie je ubacio sa desne strane, na pravom mjestu našao se McLennan i glavom iz blizine pogodio za konačnih 1:2.

Nešto kasnije izbornik Nenad Gračan postao je bivši. Izvršni direktor HNS-a Marijan Kustić o tome je obavijestio javnost, a ime nasljednika još nije poznato.

'Naravno da nemamo spremno rješenje jer smo se nadali da će Gračan voditi reprezentaciju i dalje, zbog toga smo mu uostalom nedavno i dali podršku. Ima dovoljno vremena do iduće akcije. Nećemo žuriti, bitno je da donesemo kvalitetno rješenje', rekao je Kustić, a prenosi 24 sata.

U drugoj utakmici naše skupine Grčka je kod kuće svladala Litvu sa 1:0 pogotkom Bouzoukisa (80).

• +4
Hrvatska - Škotska, U-21, kvalifikacije za Euro Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Na Euro će se plasirati pobjednici devet kvalifikacijskih skupina i najbolja drugoplasirana reprezentacija. Preostalih osam drugoplasiranih momčadi ide u dodatne kvalifikacije, koje će dati još četiri sudionika EP-a.

HRVATSKA: Šemper – Hujber , Kalaica (od 84. Soldo), Šutalo, Sosa – Nejašmić, Moro – Majer (od 78.Ćuže), Bradarić (od 68.Marin), Ivanušec – Kulenović (od 85.Bistrović). IZBORNIK: Nenad Gračan.

ŠKOTSKA: Doohan – McCrorie, Porteous, Johnson, Harvie – Magennis , Campbell , Reading (od 78.Middleton ) – Ferguson (od 78. McLennan), Hornby , Holsgrove (od 86. Maguire). IZBORNIK: Scott Gemmill