UVJERLJIVO

Milanu gradski derbi protiv Intera

31.01.2016 u 22:47

U derbiju 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je u gradskom derbiju nadigrao Inter sa 3-0 (1-0)

'Crno-crveni' su poveli u 35. minuti golom Alexa, a ključni trenutak dogodio se u 70. minuti kada su 'crno-plavi' propustili najveću moguću priliku za poravnanje, udarac Icardija s bijele točke zaustavila je vratnica. Interu se taj promašaj vrlo brzo žestoko osvetio, Bacca je u 73. minuti povisio na 2-0, da bi Niang već u 76. postavio konačnih 3-0.

Marcelo Brozović odigrao je čitavu utakmicu, dok je Ivan Perišić na terenu bio do 78. minute za Inter.

Igrači Napolija vratili su se na prvo mjesto ljestvice visokom 5-1 (2-1) na svom San Paolu protiv Empolija kojom su preskočili Juventus koji je na oko dva i pol sata preuzeo čelo 4-0 (2-0) pobjedom na gostovanju kod Chieva. Napolitanci su do pobjede protiv Empolija stigli pogocima Higuaina (33), Insignea (37), Camporesea (52-ag) i Callejona (83, 88), dok je goste nakratko u vodstvo doveo Paredes (28). Ivan Strinić novi je uspjeh Napolija odgledao s klupe, dok je Marko Livaja ostao na klupi poraženog Empolija.

Napoli sada ima 50 bodova, dva više od drugog Juventusa koji je u ranijem terminu lako svladao Chievo. Dvostruki strijelac za branitelje naslova bio je Alvaro Morata (6, 40), a po jedan pogodak postigli su Alex Sandro (61) i Pogba (67). U sastavu Juventusa nije bilo hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića, koji će zbog ozljede izvan terena biti najmanje mjesec dana.

Nikola Kalinić igrao je od 56. minute za trećeplasiranu Fiorentinu koja je na gostovanju kod Genoe odigrala 0-0.