ČETVRTA U NIZU

Milan novom pobjedom korak bliže mjestu u Europi

13.04.2014 u 23:37

Nogometaši Milana uspjeli su vezati i četvrtu uzastopnu pobjedu. U 33. kolu Serie A na San Siru su savladali posljednjeplasiranu Cataniju 1-0...

Gol vrijedan tri boda za 'rossonere' je postigao Riccardo Montolivo u 23. minuti. Pogodio je Montolivo dalekometnim prizemnim udarcem s tridesetak metara i iznenadio argentinskog vratara Mariana Andujara.

Bio mu je to treći ovosezonski gol, drugi protiv Catanije i prvi od 19. kola kada je zabio Sassuolu. Pokazalo se da je to bio i jedini pogodak na susretu iako je bilo prilika na obje strane.

Posljednjeplasirana Catania igrala je od 78. minute bez isključenog Fabiana Rinauda, a na kraju je morala potpisati šesti uzastopni poraz u debitantskoj utakmici novog trenera Maurizia Pellegrina koji je naslijedio Rolanda Marana.

Hrvat Bruno Petković nije ulazio u igru za Cataniju, a Milanu je pobjeda donijela skok sa 11. na osmo mjesto ligaške ljestvice.

Serie A, 33. kolo:

Milan - Sassuolo 1-0 (Montolivo 23.)

Livorno - Chievo 2-4 (Siligardi 6., Paulinho 34. – 11m / Paloschi 9., 45., 56. – 11m, Thereau 23.)

Napoli - Lazio 4-2 (Mertens 41., Higuain 50. – 11m, 67., 94. / Lulić 21., Onazi 82.)

Sampdoria - Inter 0-4 (Icardi 13., 63., Samuel 61., Palacio 79.)

Torino - Genoa 2-1 (Immobile 92., Cerci 93. / Gilardino 85.)

Verona - Fiorentina 3-5 (Sala 14., Toni 73. – 11m, Gonzalez 91. / Cuadrado 31., Aquilani 44., 86., Valero 63., Matri 83. – 11m)