EUROPSKA LIGA

Milan najuvjerljivi, a senzaciju je priredio Karabag u Portugalu

15.02.2024 u 23:22

U prvom susretu play-offa za plasman u osminu finala Europske lige Milan je na San Siru porazio Rennes sa 3-0, dok je Benfica nakon velike drame porazila Toulouse sa 2-1

Junak milanskog susreta bio je dvostruki strijelac Ruben Loftus-Cheek (32, 48), a treći gol za "Rossonere" zabio je Rafael Leao (53).

Pobjedu, ali daleko teže izborila je Benfica koja je na Luzu sa 2-1 slavila protiv Toulousea.

Oba gola za domaći sastav zabio je Angel di Maria i to iz kaznenih udaraca. Prvog u 68. minuti, a drugog u osmoj minuti nadoknade. Za goste je zabio Mikkel Desler u 75. minuti.

Veliko iznenađenje priredio je Karabag koji je na gostovanju porazio Sporting iz Brage sa 4-2.

Gosti su poveli golom Marka Jankovića iz jedanaesterca u 21. minuti, a izjednačio je u posljednjim trenucima prvog dijela Simon Banza. U 54. minuti Karabag dolazi do nove prednosti golom Abdellaha Zoubira. Juninho je u 65. minuti postigao i treći gol, a sjajnu večer azerbajdžanskog sastava uputpunio je Zoubir svojim drugim golom u 69. minuti.

Tračak nade Bragi uoči uzvrata donio je Joao Moutinho smanjivši na 2-4 iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Lens i Freiburg su u susretu sa čak 30 udaraca odigrali bez golova.

U ranije odigranim susretima Feyenoord i Roma su odigrali 1-1. Bez pobjednika, rezultatom 2-2 je završio susret između Šahtara i Marseillea, dok su Sporting i Galatasaray upisali pobjede.

Feyenoord i Roma se treću godinu uzasopce susreću u Europi. Prošle sezone Roma je izbacila nizozemski sastav u četvrtfinalu Europske lige, a godinu ranije rimski sastav je bio bolji i u finalu Konferencijske lige sa 1-0.

Aktualni nizozemski prvak je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Igora Paixaoa, a izjednačio je Romelu Lukaku u 67. minuti. Gosti su mogli do gola i u 41. minuti, no Leandro Paredes je s ruba šesnaesterca pogodio prečku.

Za Feyenoord je od 70. minute zaigrao hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec.

Bez pobjednika je završio i susret između Šahtara i Marseillea u hamburgu, na koncu je bilo 2-2.

Sve najzanimljivije se dogodilo u posljednjih pola sata. OM je vodio 1-0 i 2-1, no Šahtar, kojeg vodi hrvatski stručnjak Marino Pušić, pomoćnik mu je Mario Stanić, a sportski direktor Darijo Srna, se oba puta uspio vratiti.

Marseille je poveo u 64. minuti golom Pierrea-Emericka Aubameyanga, a četiri minute kasnije izjednačio je Mikola Matvienko. Francuzi su u prvoj minuti nadoknade golom Ilmana Ndiayea ponovo poveli, no u trećoj minuti nadoknade je izjednačio Eguinaldo.

Galatasaray je u sjajnoj utakmici pobijedio prašku Spartu sa 3-2. Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, gosti su se oba puta vratili, no Galatasaray je trećim golom u sudačkoj nadoknadi izborio pobjedu.

Za turski sastav su zabili Kerem Demirbay (19), Dries Mertens (60) i Mauro Icardi (90+1), dok su na suprotnoj strani zabili Angelo Preciado (47) i Jan Kuchta (65).

Oba sastava su završila susret s igračem manje, kod domaćina je u 62. minuti isključen Nelsson, a na češkoj strani je "pocrvenio" Matej Rynes u 80. minuti.

Sporting je na gostovanju pobijedio Young Boyse sa 3-1. Za goste su zabili Aurele Amenda (31-ag), Viktor Gyokeres (41-11m) i Goncalo Inacio (48), a za domaćine Filip Ugrinić (42).

• Young Boys - Sporting 1-3 (Ugrinić 42 / Amenda 31-ag, Gyokeres 41-11m, Inacio 48)
  • Feyenoord - Roma 1-1 (Paixao 45+1 / Lukaku 67)
  • Galatasaray - Sparta Prag 3-2 (Demirbay 19, Krejči 61-ag, Icardi 90+1 / Preciado 47, Kuchht 65)
  • Šahtar - Marseille 2-2 (Matvijenko 68, Eguinaldo 90+3 / Aubameyang 64, Ndiaye 90)
  • Milan - Rennes 3-0 (Loftus-Cheek 32, 48, Leao 53)
  • Lens - Freiburg 0-0
  • Benfica - Toulouse 2-1 (Di Maria 68-11m, 90+8-11m / Desler 75)
  • Braga - Karabag 2-4 (Banza 44, Moutinho 90+1-11m / Janković 21-11m, Zoubir 54, 69, Juninho 65)