Talijanska nogometna liga

Milan i Atalanta podijelili bodove u derbiju Serie A; Calhanoglu zabio jedan od najljepših golova sezone

24.07.2020 u 23:56

U prvom susretu 36. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan i Atalanta su na San Siru odigrali 1:1.

Domaćin je poveo u 14. minuti sjajnim golom Hakana Calhanoglua iz slobodnog udarca iskosa.

Atalanta je mogla izjednačiti 12 minuta kasnije, no Ruslan Malinovskiy nije iskoristio jedanaesterac. Njegov udarac s bijele točke sjajno je obranio Gianluigi Donnarumma.

Ipak, u 34. minuti momčad iz Bergama je izjednačila, a pogodak je postigao Duván Zapata. Milan je u 73. minuti ponovo mogao do prednosti, ali je udarac Rafaela Leaoa završio u okviru gola.

Za domaći sastav je do 61. minute igrao Ante Rebić, Mario Pašalić je na suprotnoj strani ušao u igru u 69. minuti, dok je Boško Šutalo zaigrao za goste od starta drugog dijela.

Atalanta je ovim rezultatom propustila priliku pobjeći Interu na četiri boda prednosti u borbi za drugu poziciju. Sada ima dva boda više, a Inter u subotu gostuje kod Genoe.

Na ljestvici vodi Juventus s 80 bodova i utakmicom manje, Atalanta je druga sa 75 bodova, Inter ima 73, a Lazio 72 boda. Slijede Roma (61) i Milan (60)....