Meksiko slavio sa 2:0, Francuzi pred provalijom

• Zadnja izmjena 18.06.2010 08:33
  • Objavljeno 17.06.2010 u 22:17
Guillermo Franco, SP 2010 Meksiko

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: Tony Marshall/Press Association/PIXSELL

S prvim kolom po skupinama nogometnog SP-a kao da je otišao i negledljiv nogomet. Vrlo plodonosan dan zaokružili su Meksikanci koji su svladali lošu Domenechovu Francusku rezultatom 2:0 i došli na korak od plasmana u drugi krug

Francuzi su ponovno poput pjetlića krenuli zagospodariti terenom, ali bio je to plan bez ikakvog vidljivog pokrića i Francuska je srljala ravno u propast. Meksikanci su čvrsto osujećivali neugledne pokušaje 'tricolora' i sjajno razvijali kontre. Takvom strategijom ostavili su bolji dojam u prvom poluvremenu, ali najbolje su sačuvali za nastavak.

Francuzi su prvi zaprijetili u nastavku, ali opasan Maloudin pokušaj s 'Jarnijeve pozicije' iz 1998. spretno je u korner izbio Perez. U 64. minuti Rafa Marquez je sjajno prebacio nekada sjajnu francusku obranu i pronašao Fernandeza koji je izbjegao zaleđe, zaobišao Llorisa i pogodio praznu mrežu.

Na tribinama je nastala ludnica, meksički navijači večeras su pokazali najbolju prezentaciju viđenu na prvenstvu. Fiesta je dodatno potencirana 15-ak minuta kasnije.

Tada je pobjegao Baretta, ušao u 16-erac gdje ga je srušio Abidal. Lopti je prišao legendarni Blanco koji je ušao 17 minuta ranije i rutinirano pogodio kao i protiv Hrvatske prije osam godina u Japanu.

Meksiko nije dizao ručnu, već je u istom stilu nastavio oduševljavati svoje euforične navijače i mirno odjedrio do prve pobjede na prvenstvu.

Sada su Urugvaj i Meksiko na po četiri boda i međusobni remi u trećem kolu i jednima i drugima osigurao bi obostrani prolazak. U takvim situacijama u povijesti SP-a rezultati su se neobično često takvima i pokazali.