NEĆE BITI ČUDA

Meksikanci i Urugvajci potvrđuju prolaz

22.06.2010 u 15:29

Svjetsko nogometno prvenstvo stiglo je do trećeg kola. Prve će na travnjak istrčati reprezentacije skupine A, a igraju Urugvaj – Meksiko te Francuska i JAR

Računica je vrlo jasna s remijem i Urugvaj i Meksiko su teoretski osigurali prolaz u osminu finala. U slučaju da jedna od te dvije reprezentacije izgubi tada se otvara prilika za domaćina prvenstva ili za viceprvake svijeta. Francuska ili JAR tada moraju pobijediti u najidealnijem slučaju sa tri gola razlike.

MEKSIKO – URUGVAJ 0:1

90' - Kraj vrlo zanimljive utakmice
88' - Cavani je iz daljine opalio, a Perez je bio spreman i odbio u korner
85' - Francu je pobjegla lopta u odličnoj situaciji samo nekoliko metara od urugvajskog gola
82' - I naleti Meksika su stali, probuudio se Urugvaj koji je opasno ubacio u kazneni prostor, ali je meksička obrana ipak očistila situaciju
77' - Urugvaj bi pobjedom najvjerojatnije izbjegao Argentinu u osmini finala, a 'gauči' su na prošlom SP-u u toj fazi natjecanja izbacili baš Meksiko i to nakon produžetaka
76' - Hernandez se nepropisno gradio, udario po licu čuvara, ali po njegovu sreću zaradio tek žuti karton
73' - Meksiko i dalje pritišće, ali mogu biti malo smireniji, jer je Francuska smanjila
68' - Dosta ubačaja u šesnaetserac Urugvaja, ali obrana 'nebeskoplavih' je sigurna
65' - Barrera je ubacio, a Rodriguez s nekoliko metara propustio zicer glavom
64' - Fucile je uklizao ispred Dos Santosa koji je bio u naletu
63' - Meksiko kruži oko obrane Urugvaja, ali nema prolaza
59' - Meksiko mijenja, pojačava napad, ali nema željenog rezultata
54' - Forlan je nabacio, Lugano pucao sjajno glavom, a Perez je odličnom obranom spasio Meksiko
50' - Meksikanci su krenuli još otvorenije, a Urugvaj se orjentirao na kontre
47' - Blanco je opalio s 25 metara, ali ravno u naručje Muslera
46' - Počeo je nastavak i trenutak istine za Meksikance

PRVO POLUVRIJEME:

45' - Kraj vrlo dobrog prvog dijela
43' - GOOOOOOOL - 0:1 - Odličan centaršut Cavanija, Suarez je neshvatljivo ostao sam i neobranjivo pogodio glavom
40' - Salcido je pokušao iz daljine. Kako se mijenja rezultat na drugoj utakmici igrači obje momčadi postaju oprezniji
36' - Urugvaj je s deset igrača, jer je njihov Perez u rukama liječnika. Dobio je udarac laktom i krvari. Sudac ga ne pušta u igru iako ima  povez oko glave, no krv i dalje curi
34' - Svi koji su mislili da će ove dvije momčadi igrati oprezno  na bod su pogriješili, vrlo živahna utakmica kojoj nedostaju jedino pogoci
30' - Dos Santos je pobjegao čuvarima, ušao u kazneni prostor, ali je previše oklijevao i propala je prilika
27' - Cavani je pokušao s 18 metara iznenaditi Pereza, ali lopta je otišla pored desne vratnice
22' - Perez je izbio loptu, ali ne na baš na briljantan način, no nije bilo veće opasnosti
21' - Guardado je iz daljine pogodio gredu
18' - Nakon kornera zaprijetio je glavom Victorino, ali lopta je otišla preko grede. Urugvaj je opasniji
15' - Franco je izbjegao zaleđe, ali mu je lopta pobjegla i propala je izgledna situacija pred urugvajskim vratima
12' - meksička zadnja linija ne izgleda sigurno, morao je spašavati perez koji je loše ispucao loptu u aut, ali je barem otklonio opasnost
9' - Igra se čvrsto i otvoreno. Obje reprezentacije krenule su po pobjedu, suprotno svim predviđanjima
6' - Nešto kasnije pogriješila je meksička obrana, ali Suarez koji je izašao pred golmana s desne strae iskosa nije bio precizan
6' Slobodnjak Pereire s 30 metara je bio bezopasan
2' - Meksikanci sjajno kontroliraju loptu, a s tirbina se čuje 'ole, ole'. Očita je premoć meksičkih navijača

1'  -Počela je utakmica za koju su kladionice rekle da je najrealnije da završi neodlučeno

Meksiko: Perez - Osorio, Moreno, Rodriguez, Salcido - Marquez - Guardado, Torrado - G. dos Santos, Franco, Blanco
Urugvaj: Muslera - Maxi Pereira, Lugano, Victorino, Fucile - Perez, Arevalo Rios, Alvaro Pereira - Forlan - Suarez, Cavani

FRANCUSKA – JAR
0:2

90+3' - Kraj utakmice
90+3' - Modise je propustio zabiti za veću pobjedu JAR-a
88' - Henry nije uspio postati treći Francuz (nakon Platinija i Rocheteaua) koji je zabijao na tri različita SP-a
82' - Henry je mogao spasiti Francusku od poraza, ali nije bio precizan
75' - Nakon gola Francuska drži loptu više u nogama
70' - GOOOOOOOL - 1:2 - Malouda je zabio i rastužio cijelu Južnoafričku Republiku
67' - I Pienaar je bio blzu gola
65' - Henry je skoro šokirao navijače JAR-a
63' - Mphela je opet bio blizu pogotka, ali ga neće lopta
59' - Ribery je propustio dobru priliku za gol
57' - Lloris je još jednom spašavao, a prijetio je Mphela
55' - Cisse je pucao ored gola, ali je barem pokazao da su igrači Grancuske još uvijek duhom na travnjaku
51' - Mphela je pogodio vratnicu
49' - Lloris je skinuo udarac Parkera
46' - Krenulo je drugo poluvrijeme, JAR lovi još dva gola za prolaz

45' - Ludilo na tribinama za kraj prvog dijela
40' - Josephs je obranio udarac Riberyja
37' - GOOOOOOOL - 0:2 - Mphela je bacio  u novi očaj Francuze, Domenechova družina je razbijena
30' - To je drugi najbrži crveni karton za Francuze na SP-ima nakon isključenja Henryja 2002. protiv Urugvaja
25' - Gourcuff je dobio crveni karton zbog lakta Sibayju, Francuska je s desetoricom
25' - Mphela je propustio priliku za 2:0
24' - Buka na stadionu je neizdrživa, a Cisse opet nije bio precizan
20 - GOOOOOOOL - 0:1 - Khumalo je pogodio nakon kornera
19 - Sibya je prvi pokušao ugroziti Llorisa, ali njegov udarac je bio katastrofalan
17' - Apsolutna nadmoć Francuza, JAR je još uvijek bez udarca i kornera
14' - Domaćin još nije zaprijetio
11' - Cisse je pokušao glavom, ali lak je to plijen za Josephsa
10' - Francuzi su nešto bolji, a Cisse je uletio u zaleđe
3' - Gignac je propustio izglednu priliku za 'galske pijetlove'
1' - Francuska i JAR krenuli su po prvu pobjedu

Francuska: Lloris - Sagna, Gallas, Squillaci, Clichy - A. Diarra, Diaby - Gignac, Gourcuff, Ribery – Cissé
JAR: Josephs - Ngcongca, Mokoena, Khumalo, Masilela - Sibaya, Khuboni - Pienaar, Tshabalala - Mphela, Parker