EBEL LIGA

Medvjedi vodili 3:0 a na kraju izgubili

11.01.2013 u 22:28

U ogledu 40. kola EBEL lige hokejaši Medveščaka su upisali domaći poraz u produžetku od Graza 5:4 (0:3, 2:0, 2:1; 1:0). Poraz je time teži jer je Medveščak vodio s 3:0 i 4:2

Ovo je inače bio treći poraz zaredom Medveščaka, a isto tako je propuštena prilika da se opet zasjedne na vrh ljestvice, budući da je Vienna s 4-2 izgubila na gostovanju kod Olimpije.

Medveščak je već nakon tri i pol minute igre vodio s 2-0 pogocima Andyja Serticha i Brandona Bucka. Krajem prve trećine je Adam Naglich povećao na 3-0 i činilo se da je već nakon uvodnih 20 minuta suparnik slomljen.

No, Graz se od početka druge trećine podigao i krenuo je povratak. Svojim drugim pogotkom na ogledu je Matthias Iberer pet minuta prije kraja izjednačio na 4-4, a poslije samo 56 sekundi igre u produžetku Jan Novak je postigao pogodak koji je gostima iz Austrije donio slavlje.