TREĆA U NIZU

'Medvjedi' u produžetku slomili Red Bull

29.12.2009 u 21:41

U susretu 37. kola EBEL-a hokejaši Medveščaka u Zagrebu su svladali Red Bull Salzburg u produžetku sa 3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0) i tako još više učvrstili osmu poziciju u natjecanju

'Medvjedima' odgovara blagdansko vrijeme. Nakon pobjede protiv slovenske Olimpije i mađarske Albe, stigla je i treća u nizu. U Ledenoj dvorani, u sjajnoj atmosferi napokon je pala i najbogatija austrijska družina Red Bull. To je prvi puta da je Medveščak stigao do trijumfa protiv svog renomiranog gosta koji je doduše bio oslabljen zbog ozljeda nekolicine igrača (Ulmer, Rebek, Regier) te odlazaka Siklenka i LeNeveua u kanadsku momčad za Spengler Cup.

Medveščak je do pobjede došao u dodatnom vremenu pogotkom Joela Prpicha, i to nakon što je cijeli produžetak odigrao s igračem manje, jer je na isteku regularnog dijela Conrad Martin dobio pet minuta kazne.

U uzbudljivom susretu Medveščak je poveo golom Martina u šestoj minuti, a izjednačio je Schieschl u 23. minuti. Zagrepčani su opet došli do prednosti pogotkom Jefreya Heereme u 46. minuti, a utakmicu je u produžetak odveo Douglas Lynch sedam minuta prije kraja.

Zagrebačka momčad se je pobjedom učvrstila na osmoj poziciji koja vodi u doigravanje, a u njihovu korist je išao i poraz Olimpije u produžetku kod Villacha (3:2) pa je tako hrvatski predstavnik pobjegao Slovencima na osam bodova razlike.