'Medvjedi' u Areni pali tek nakon penala

Izvor: Pixsell / Autor: PIXSELL

U lijepoj navijačkoj atmosferi pred 15.000 navijača Medveščak je u zagrebačkoj Areni ugostio vodeću momčad EBEL-a i pokleknuo tek nakon izvođenja kaznenih udaraca
Nenad Dugi / CROPIX

Izvor: Cropix / Autor: Nenad Dugi / CROPIX

Dugo se palila atmosfera za Arenu, očekivanja navijača i igrača bila su velika, a kad je konačno i započet prvi od četiri susreta Ebel lige u Areni Zagreb, hokejaši Medveščaka kao da su se prepali. Djelovali su impresionirano punim tribinama i gotovo dok još nisu ni stigli do radne temperature, već su gubili 0:2. KAC, vodeća momčad Austrijske lige, iskoristila je baš svaki poklon obrane domaćih i iza Roberta Kristana ubacila dva laka paka.

Nakon prvih 20 minuta nije izgledalo dobro. Minus u rezultatu, gostujući navijači, njih oko 500 na tribinama bili su izuzetno raspjevani i dobar dio zagrebačkih ljubitelja hokeja zabrinulo se za 'medvjede'. No 'medvjedi' su odjednom proigrali, euforično klizali i pritiskali suparnika te do kraja druge trećine stigli do izjednačenja 2:2. Arena je u tim trenucima gotovo gorjela, orilo se s tribina 'Zig-zag Medveščak'.

U posljednjih 20 minuta ponovno je KAC poveo, no Frank Banham izjednačio je tek pola minute nakon primljenog gola. Utakmica je na kraju otišla u produžetak, koji je definitivno po dojmu pripao Medveščaku, no pobjednika ni tada nismo saznali. O pobjedniku susreta odlučivali su kazneni udarci.

Za Medveščak je prvo pucao Greg Day, no pak nije ušao u mrežu. S druge strane uspješan je bio Dieter Kalt. Drugu seriju promašajem je otvorio John Hecimovic, a Kalt je pogodio za konačnu pobjedu gostiju. Ipak, uatoč porazu navijači u ovacijama pozdravili voje hokejaše, a, vjerovali ili ne, u cijelu priču izvrso su se uklopili i gostujući kibici. Podzravili su 'medvjede' žešće i srdačnije nego svoje hokejaše. Tomu svakako valja skinuti kapu...

Iduću utakmicu, u sličnoj atmosferi, Medveščak će igrati već u nedjelju protiv Vienna Capitalsa.