RUŠE SE REKORDI

'Medvjedi' stigli i do 100. pobjede u Ebelu

02.11.2012 u 21:48

Šestu utakmicu zaredom 'medvjedi' su zabili pet ili više golova, a novi klupski rekord u nizu pobjeda od petka iznosi - osam! Jubilarnu 100. pobjedu u austrijskoj ligi 'medvjedi' su ostvarili protiv Dornbirna (5:2)

Zagrebački 'medvjedi' nastavili su pobjednički niz i u petak navečer. Osmu pobjedu za redom, baš kao što se očekivalo, ostvarili su kontra Dornbirna, no ne onako lako kako bi se moglo pretpostaviti s obzirom na položaj obiju momčadi na ljestvici Ebela. Medveščak je treća momčad lige, a Dornbirn pretposljednja, ali u prve dvije trećine 18. kola tako velika razlika u kvaliteti se baš i nije primjećivala.

'Medvjedi' su u prepunoj Ledenoj dvorani ugostili austrijsku momčad za koju, nažalost, zbog ozljede nije mogao zaigrati nekadašnji ljubimac zagrebačke publike John Hecimovic. I ta činjenica znatno je olakšala posao 'medvjedima' koji su na kraju slavili sa 5:2. Bila je to jubilarna 100. pobjeda hrvatske momčadi u Austrijskoj ligi.

Medveščak je ponovno odigrao dekoncentrirano u obrani, bilo je previše propusta što je najblaže rečeno čudno za momčad koja se smatra defanzivnom. Srećom, opet su napadači bili učinkoviti, opet je briljirao Kyle Greentree, a iskazali su se i napadači iz ostalih napadačkih linija.

Domaćine je u vodstvo doveo Andy Sertich već u 49 sekundi utakmice, izjednačio je Luciano Aquino u 11. minuti, a na 2:1 za 'medvjede' pogodio je opet izvrsni Dario Kostović u kontranapadu. Bio je to i rezultat prve trećine.

U drugih 20 minuta 'medvjedi' nisu ušli dobro, Andrew Kozek zabio je za izjednačenje s igračem manje nakon samo tri minute nastavka, no srećom, uslijedila su ponovno dva pogotka domaćih pa je i rezultat na kraju druge trećine bio sasvim solidan - 4:2. Pogađao je strašni dvojac Greentree i NHL-ovac Dustin Jeffrey.

U posljednjih 20 minuta Medveščak je zabio još jedan pogodak, bio je djelo Nathana Perkovicha, za konačnu pobjedu 5:3. S obzirom na poraz Villacha u Beču, 'medvjedi' su stigli do drugog mjesta na ljestvici.

Iduću utakmicu Medveščak igra u nedjelju u Grazu.