• Zadnja izmjena 03.01.2012 22:33
  • Objavljeno 03.01.2012 u 21:52
Alex Westlund, Frank Banham Medveščak Linz 2011

Izvor: Pixsell / Autor: Danijel Kasap/Pixsell

Zagrebački Medveščak i dalje potvrđuje da igra najbolji hokej u Ebelu. U utorak navečer 'medvjedi' su slavili usred Linza i pobijedili vodeću momčad lige sa 4:1

U četvrtoj međusobnoj utakmici u aktualnoj sezoni, zagrebački Medveščak stigao je i do druge pobjede nad Linzom, vodećom momčadi Ebela. 'Medvjedi' su do uvjerljive pobjede od 4:1 stigli na gostujućem ledu i time samo podigli ionako izvrsnu atmosferu u svlačionici i na zagrebačkim tribinama do samog vrhunca. Kako za nekoliko dana kreće Ice Fever u Areni, ne treba sumnjati da će onih preostalih 20-ak posto karata za Arenu sutra ili prekosutra planuti kao od šale.

Prva trećina susreta bila je odlučujuća. Medveščak je zabio tri gola i zapravo u preostalom tijeku susreta rutinirano odigrao do konačne pobjede. Prvi gol bio je djelo Franka Banhama, koji je iskoristio asistenciju Ryana Kinasewicha, a onda je preostala dva zabio asistent, i to na dodavanja strijelca prvog gola. Bila je to prava mala rapsodija gostiju koji su posve nadigrali domaćine.

Do kraja susreta bilo je svega i svačega. Novo pojačanje 'medvjeda' Matt Siddal, koji je u rosteru zamijenio povrijeđenog Pascala Morencyja, iskazao se po onome po čemu je nesretni Morency upravo i osvojio srca navijača, beskompromisnim nastupom i šakačkim obračunima. Nažalost, do gola ili barem asistencije nije stigao, no ima vremena i za njega.

Na kraju istaknimo da su domaćini smanjili na 1:3 preko Oberkoflera 12 minuta prije kraja utakmice te da je Vjačeslav Truhno postavio na konačnih 4:1 s igračem više pet i pol minuta prije kraja susreta.

Iduću utakmicu, posljednju prije početka groznice u Areni, Medveščak će igrati u petak protiv Vienna Capitalsa u Beču, a onda već u nedjelju kreće ludi ritam zagrebačke Arene.