EBEL LIGA

'Medvjedi' propustili vodstvo i vrh tablice

23.12.2012 u 20:15

Iako su imali vodstvo u prvoj trećini, 'medvjedi' su u drugoj primili dva gola te su iz Beča otišli poraženi. Nažalost, ovim porazom 'medvjedi' su i prepustili vrh tablice Vienna Capitalsima

Hokejaši Medveščaka poraženi su u Beču od Vienna Capitalsa s 2:1 u derbiju 33. kola austrijske, odnosno regionalne EBEL ligeIzgubili su na taj način Zagrepčani i prvo mjesto koje im je uzela upravo Vienna. Bečani sada imaju dva boda više od 'medvjeda', dok trećeplasirani Graz zaostaje za hrvatskim predstavnikom tri boda.

Medveščak je bolje otvorio utakmicu u glavnom austrijskom gradu i poveo u 14. minuti pogotkom Davida Brinea. U drugoj su trećini, međutim, Zagrepčani ostali bez prednosti - najprije je u 25. minuti izjednačio Justin Keller, a samo četiri minute kasnije je Philipp Pinter doveo domaće u vodstvo koje su zadržali do kraja.

Priliku za uzvrat Bečanima i vraćanje prvog mjesta Medveščak će imati već u srijedu kada će se ove dvije momčadi sudariti u Ledenoj dvorani Doma sportova.