EBEL LIGA - 30. KOLO

'Medvjedi' poveli, stali i izgubili

26.12.2010 u 20:53

Hokejaši Medveščaka u 30. kolu EBEL lige dočekali su momčad Vienna Capitalsa i izgubili 4:1

'Medvjedi' su četvrti put ove sezone igrali protiv Vienna Capitalsa te prekinuli tradiciju pobjeda domaćina. Naime, u prvoj utakmici 'medvjedi' su u Zagrebu slavili sa 6:1, da bi hokejaši iz Beča potom dvaput slavili na svom ledu (7:4 i 4:2).

'Medvjedi' su u ovu utakmicu ušli dobro, obranili čak i prvu prijetnju austrijske momčadi, u kojoj su gosti imali dva igrača više, a potom ubrzo i preko Jonathana Filewicha, na sjajnu asistenciju Prpića, i poveli. S prednošću od jednog gola otišli su hokejaši Medveščaka na prvi odmor te se očekivalo da su tim golom probili led.

Nažalost, već u šestoj minuti druge trećine gosti su preko Davida Rodmana, s igračem više, stigli do izjednačenja, a potom preko Dolezala i do vodstva.

U zadnjih 20 minuta, kada su 'medvjedi' unijeli još više agresivnosti, samim time i nervoze, zaradivši minute isključenja, olakšali su put Bečanima do pobjede. Marcel Rodman zabio je u 51. minuti za 3:1, a potom i Oraze za konačnih 4:1.

Nakon 30 odigranih utakmica Medveščak ima 28 bodova, a u sljedećem kolu već u utorak gostuje kod Black Wingsa u Linzu.

Medveščak - Vienna Capitals 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
VSV Villach - SAPA Fehervar 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Graz 99ers - Olimpija 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
Red Bull Salzburg - KAC Klagenfurt 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Black Wings Linz - Jesenice 2:1 - kazneni udarci (1:0, 0:1, 0:0/1:0)