Posljednju ovosezonsku gostujuću turneju hokejaši Medveščaka su otvorili u Rigi gdje su poraženi od domaćeg Dinama s 5-1. Klub koji u sastavu ima veliki broj reprezentativaca Latvije, koja je u četvrtfinalu olimpijskog turnira namučila Kanađane, pokazao se u srijedu previsokom preprekom za Zagrepčane.
Istina, poveli su 'medvjedi' već u drugoj minuti utakmice pogotkom Charlesa Lingleta i zadržali tu prednost do kraja prve trećine. No, u preostale je dvije dionice Dinamo u potpunosti deklasirao goste, a strijelci su bili Marcel Hossa, Roberts Bukarts, Marcel Haščak, Sandis Ozolinš, te Lauris Darzinš koji je zabio i Kanadi u Sočiju.
Podsjećamo, Medveščak je još ranije osigurao doigravanje, a sada se bori za što bolju poziciju u Zapadnoj konferenciji. Sljedeću utakmicu igra u petak u Moskvi protiv CSKA-a.