NADA JOŠ ŽIVI

Medvjedi 'okrenuli' Graz, doigravanje još dalje

18.02.2011 u 21:54

Hokejaši Medveščaka su nakon zaostatka 0:2 ostvarili preokret i sa 4:3 (0:1, 2:1, 2:1) svladali 99-erse iz Graza

Medvjedi su tako zaustavili niz od četiri uzastopna poraza, a ni crna rezultatska rupa nije utjecala na Medveščakov standard - dvorana je ponovno bila puna. Već u prvoj minuti Peintner je s plave crte načeo mrežu Kristana, koji večeras nije briljirao. Drugi gol je primio 'od klizaljke' a domaćini nisu zabili sve do 33. minute.

Tada je Weinhandla svladao Day, a četiri minute poslije izjednačenjem je euforiju inicirao Filewich. U 48. Sandrock je kompletirao preokret, ali Graz nije položio oružje. Točno pet minuta prije kraja Iberer donosi novo izjednačenje, ali 17 sekundi kasnije domaći dečko Dominik Kanaet pronalazi bliži kut gola Grazera i zabija za konačnih 4:3.

Tako je Medveščak zaustavio svoj crni niz, ali nisu se pomakli s devetog mjesta koje nudi mjesto u doigravanju. Oba slovenska predstavnika bila su uspješna na svom ledu, Jesenice protiv Salzburga a Olimpija protiv Albe i zagrebački sastav ima još tri kola kako bi izborila toliko željenu osmu poziciju. S Jesenicama su bodovno izjednačeni, ali su u podređenom položaju zbog lošeg međusobnog omjera, dok Olimpija ima velika četiri boda više.

Idući dvoboj Medveščak igra kod Olimpije u Ljubljani.