PETI PORAZ U NIZU

Medvjedi od sigurnog vodstva do poraza

02.10.2009 u 22:08

Nastavlja se loš niz hokejaša Medveščaka u EBEL ligi. Naime, u osmom kolu na gostovanju u Mađarskoj 'medvjedi' su ubilježili i peti uzastopni poraz. Ovoga puta je od njih bio bolji Alba Volan 6:5 (1:1,1:3,3:1,1:0), no najviše boli činjenica da su hokejaši Medveščaka bili jako blizu pobjedi, koju su ispustili u produžetku

Imaju hokejaši Medveščaka za čime žaliti nakon utakmice u Szekesfehervaru protiv Albe Volana. Naime, deset minuta prije kraja utakmice 'medvjedi' su vodili sa 5:3, da bi u samoj završnici sve prosuli, a u produžetku i doživjeli peti uzastopni poraz u osam kola EBEL lige.

Medveščak je došao u vodstvo već u 3. minuti kada je Joel Prpic iskoristio prednost igrača više na klizalištu. Dvije minute kasnije Mađari su uspjeli poravnati preko Imrea Peterdija. Tim je rezultatom završena prva trećina, a potom su Conrad Martin (23), Thomas Guidarelli (26) i Andy Sertich (35) Medveščaku donijeli vodstvo 4:1. Do kraja druge trećine Csaba Kovacs (38) je uspio smanjiti zaostatak na 2:4.

U posljednjoj trećini Mađari dolaze na gol zaostatka nakon pogotka Janosa Vasa (48), ali John Hecimovic u 49. minuti povisuje na 5:3 za Medveščak. Poravnanje na 5:5 i produžetak donijeli su Arpad Mihaly (52) i Krisztian Palkovics (59). Pobjednički gol za Albu Volan u produžetku je zabio Arpad Mihaly (62).

U sljedećem kolu, koje je na rasporedu u nedjelju, 4. listopada, Medveščak na domaćem terenu dočekuje austrijski Red Bull Salzburg.

Alba Volan – Medveščak 6.5 (1:1, 1:3, 3:1, 1:0)

STRIJELCI: 0:1 J. Prpić (3, Ouellette, Sertić), 1:1 Peterdi (5, Kovacs), 1:2 Martin (23, J. Prpić), 1:3 Guidarelli (26, Sandrock, Fox), 1:4 Ouellette (35), 2:4 Horvath (38, Janos), 3:4 Janos (48, Juha), 3:5 Hećimović (49, Ouellette), 4:5 Mihaly (52, Palković), 5:5 (60, Palković), 6:5 Mihaly (62).