• Zadnja izmjena 26.10.2010 21:59
  • Objavljeno 26.10.2010 u 21:59
John Hecimovic, Medveščak-Black Wings Linz, Ebel 2009-10

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Hokejaši Medveščaka u 15. su kolu regionalne Ebel lige kao gosti svladali Black Wingse iz Linza sa 4:3 (0:2, 1:0, 2:1; 0:0, 1:0) nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca. To je bila treća uzastopna pobjeda Medveščaka kojom su 'medvjedi' stigli do visokog četvrtog mjesta na prvenstvenoj ljestvici
nordphoto/ PIXSELL

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: nordphoto/ PIXSELL

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka osvojili su dva vrijedna boda u Lizu. Protiv momčadi koju su nedavno na svom ledu dobili s visokih 9:0 slavili su nakon vrlo uzbudljive završnice. U prvoj trećini domaćini su imali stigli do uvjerljive predosti od 2:0, i to pogocima Bradleyja Purdieja (7:13) i Roberta Shearera (19:38), ali potom je Medveščak s tri gola preokrenuo rezultat u svoju korist, a strijelci su bili Wacey Rabbit (33:28), Don MacLean (43:33) i John Hecimovic (44:17).

Nažalost, s igračem manje na ledu u posljednjih minutu i pol zbog isključenja Joela Prpica, kad je domaći trener iz igre izvadio i golmana Alexa Westlunda, a sekundu prije kraja utakmice, Shearer je svojim drugim pogotkom osigurao Linzu produžetak.

U dodatnih pet minuta nije bilo pogotka, domaćini su prema Robertu Kristanu uputili četiri udarca, a Zagrepčani dvostruko manje, ali mreže se nisu tresle. O osvajaču drugog boda odlučivali su kazneni udarci gdje su se spretnijim pokazali igrači Medveščaka. Pobjednički gol postigao je Hecimovic.

Nakon 15 odigranih susreta Medveščak ima 17 bodova i drži izvrsnu četvrtu poziciju na ljestvici, dok su Black Wingsi sakupili 11 i imaju tek jedan bod više od 'fenjeraša' Albe. U sljedećem, 16. kolu Medveščak će u petak u Ledenoj dvorani Doma sportova ugostiti Graz 99erse koji su večeras osvojili puni plijen u Jesenicama.