EBEL LIGA

'Medvjedi' nakon drame pjevajući iz Ljubljane

25.10.2009 u 20:28

Hokejaši Medveščaka nastavili su mini pobjedničku seriju u EBEL ligi ostvarivši i treću uzastopnu pobjedu. Nakon pobjeda protiv Klagenfurta (4:2) i Graz 99ersa (3:2), 'medvjedi' su u Ljubljani u susretu 17. kola EBEL lige porazili Olimpiju nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0)

Bila je to ujedno i sedma pobjeda Medveščaka, koji se probio na sedmo mjesto na ljestvici i trenutačno drži poziciju koja mu osigurava ulazak u doigravanje. Pobjeda u Ljubljani još je važnija jer je Olimpija izravni konkurent zagrebačkom sastavu za ulazak među osam najboljih.

Domaćin je poveo golom Travisa Brigleya u sedmoj minuti, u trenucima dok je Olimpija imala igrača više. Medveščak je izjednačio također s igračem više, a strijelac je bio Aaron Fox. Bio je to njegov peti gol u natjecanju uz deset asistencija.

U drugoj trećini također smo vidjeli po jedan pogodak na obje strane. Olimpija je u 29. minuti drugim golom Brigleyja došla do nove prednosti, no u 35. minuti Mike Ouellette je na asistenciju Johna Hecimovica izjednačio. U posljednjoj trećini nije bilo golova, a Olimpija je posljednjih minutu i pol imala igrača više, no nije uspjela zabiti gol. Slovenska momčad je imala igrača više i na početku, ali i u samoj završnici produžetka. Od pet minuta, koliko traje produžetak, Olimpija je imala ukupno dvije i pol minute igrača više, no vratar Medveščaka Robert Kristan ponovo je imao sjajnu večer i obranio je nekoliko teških udaraca. Na koncu, Kristan je sakupio 38 obrana.

Pitanje pobjednika razriješeno je kaznenim udarcima. Medveščak je zabio dva, a Olimpija samo jedan gol. Strijelci za 'medvjede' bili su Ouellette i Hecimovic, a za Olimpiju Banham, dok je Kristan obranio udarce Brigleyja i Jana.

'Medvjedima' sada slijede tri domaća ogleda - 27. listopada dočekuju Villach, tri dana kasnije u Ledenu dvoranu Doma sportova dolazi Klagenfurt, a 1. studenoga na rasporedu je dvoboj protiv Graza.