ALBA UZELA BODOVE

'Medvjedi' izjednačili u posljednjoj sekundi pa izgubili u produžetku

10.01.2012 u 21:53

Mađarska Alba prva je momčad ove sezone koja je u zgrebačkoj Areni osvojila puni plijen. Medveščak nije odigrao loše, no malo peha i malo dekoncentracije koštali su hrvatsku momčad bodova

Kakva infarktna utakmica u Areni! Nakon nedjeljne pobjede nad Jesenicama (2:0) kojom je Medveščak osigurao doigravanje, dva dana kasnije ne baš dupkom puna Arena vidjela je i čudo na Ice Feveru. Mađarska Alba ove sezone igra jako dobro, a kad se dobroj formi pridruži i sreća te malo slabija večer 'medvjeda', tad je zajamčena velika utakmica.

Štoviše, 'medvjedi' su bili na rubu ponora do samo koje stotinke prije kraja, a onda je sa zvukom sirene Saša Pokulok izjednačio na 3:3 i osigurao Medveščaku ne samo produžetke, nego i ostanak na drugom mjestu na ljestvici.

Medveščak uopće nije odigrao lošu utakmicu protiv Mađara, no ne samo da je golman Adam Munro bio raspoložen, nego je Zagrepčanima nedostajalo i malo sreće za bolji rezultat. 'Medvjedi' su poveli s igračem manje već na startu utakmice preko snalažljivog Joela Prpica, nakon toga kontrolirali igru, napadali, pucali, dok su se gosti gotovo orijentirali na kontranapade. Ipak, rezultatske koristi nije bilo.

Zato su gostujući hokejaši u drugoj trećini dobro naplatili i svoju angažiraniju igru i sve pogreške suparnika. Prvo je Justin Dacosta u 28. minuti izjednačio, a onda je Arpad Mihaly više sretno nego spretno doveo Mađare u vodstvo.

U posljednjoj trećini, u 46. minuti, činilo se da je pitanje pobjednika riješio slalomom u stilu Ivice Kostelića prvi strijelac lige Ištvan Sofron. No tada je raspjevana Arena vidjela čudesni preokret. Medveščak je izvrsno stisnuo suparnika u njegovu trećinu i na 2:3 smanjio je šest i pol minuta prije kraja utakmice kapetan Alan Letang, a onda je Pokulok iz velike gužve pred golom gostiju nekako ugurao pak za 3:3.

S tribina se činilo da je vrijeme isteklo, no suci su priznali pogodak i krenuo je produžetak. Na žalost domaćih navijača, nakon samo 33 sekunde Mađari su iz kontranapada postigli gol i osvojili drugi bod.

Bez obzira na domaći poraz, prvi u Areni, 'medvjedi' su ostalo drugi na ljestvici jer je i Red Bull izborio tek bod na gostovanju u Villachu. No kako je i pitanje Medveščakova ulaska u doigravanje riješeno na prvoj utakmici Ice Fevera, tako eventualni porazi poput ovog od Albe jednostavno nisu veliki problem.

Iduću utakmicu u Areni 'medvjedi' će igrati protiv KAC-a u petak.