• Zadnja izmjena 06.12.2009 21:37
  • Objavljeno 06.12.2009 u 17:15
Medveščak _ Villach (hokej na ledu, EBEL liga, Joel Prpić 29, Elick Mickey 20)

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Nenad Dugi

Hokejaši Medveščaka u 29. kolu EBEL lige poraženi su na svom ledu od Villacha sa 4:3 (1:2, 3:1, 0:0). 'Medvjedi' su gubili sa 0:1, potom su preokrenuli na 3:1, ali na kraju su ipak morali čestitati suparnicima

Momčad Villacha očito ne leži 'medvjedima'. U četvrtom međusobnom ogledu ove sezone Austrijanci su upisali i četvrtu pobjedu, to jest drugu na ledu u Zagrebu.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i već u 2. minuti preko Pintera stigli do vodstva. No, kako to obično biva u Zagrebu, tek primljeni pogodak razbudio je i publiku, a opet ih je bilo više od pet tisuća, i hokejaše. Na krilima publike 'medvjedi' su u devetoj minuti preko Ouellettea uspjeli izjednačiti, a potom i u posljednjoj minuti prve trećine i stići u vodstvo. Strijelac za 2:1, na asistenciju Seeleyja i Guidarellija, bio je John Hechimovich. Zanimljivo, obje su momčadi u tom periodu imale dva puta igrača više, ali ni jedni ni drugi tu prednost nisu materijalizirali.

U drugoj trećini 'medvjedi' su zahvaljujući igraču više, ali i asistentima Sertichu i Guidarelliju, preko Ouellettea stigli do velika dva pogotka prednosti. No očito ni dva pogotka nisu bila dovoljna, jer zbog 'crne rupe' od 33. do 38. minute gosti su potpuno preokrenuli rezultat. Strijelci za goste u tom su periodu bili Lanzinger, Ferland i Stewart.

U posljednjih 20 minuta 'medvjedi' su pokušali sve da izjednače, izvukli su čak i vratra Kristana, ali, nažalost, pobjeda je otišla u Villach. Unatoč ovom porazu, 'medvjedi' su i dalje na osmoj poziciji.