KHL LIGA

Medveščak slavio u Novosibirsku; Dekanich došao do shotouta!

06.12.2013 u 12:11

Hokejaši Medveščaka ostvarili su i drugu pobjedu na još jednoj u nizu ruskih turneja u KHL ligi. U srijedu su u Novosibirsku su bili bolji od Sibira s 2:0. Podsjetimo, prije manje od tjedan dana Medveščak je i u Zagrebu bio bolji od Sibira i to s čak 6:1

Kako piše specijalizirani portal KHL.hr golman Mark Dekanich došao je do prvog shutouta sezone. Nakon što je u Nižnjekamsku primio gol devet sekundi prije kraja utakmice, ovog puta je izdržao i naplatio sav trud i muke. S nogometnih 2:0 Zagrepčani su slavili u dalekom Novosibirsku i sada mnogo mirnije mogu u nastavak daleke turneje. Čekaju ih još Vladivostok i Habarovsk, dva grada do kojih će promijeniti još četiri vremenske zone.

Ključni momenti ove utakmice dogodili su se između 32. i 37. minute. Počelo je s koškanjem na bandi Cheechooa i Ignatoviča, nastavilo se tako da je Kanađanin opalio mladog Rusa palicom po nogama i počeo klizati prema klupi. Ignatovič je odlučio da tu priči nije kraj i udario s leđa Cheechooa šakom u potiljak. Kazna? 2+2+5+20 minuta i put u svlačionicu, a za Medveščak igrač više.

Kazna je stigla u idealno vrijeme. Rusi su se morali braniti svih pet minuta i točno kad je kazna istekla - Carle je neobranjivo pogodio za 1:0. Savršen timing. Da budemo iskreni do kraja, Cheechoo je nakon udarca pao pokošen kao da ga je udario boksač, a ne hokejaš, ali bila je to jako ružna scena za koju bi dotični trebao dobiti i dodatnu kaznu.

Posljednja dionica donijela je pritisak Sibira, ali Dex i društvo su izdržali. Olakšanje je donio i Ryan Vesce, koji je pokraj uspavanih bekova Sibira zabio za 2:0 i potvrdu tri velika boda u 57. minuti. Navijači su vjerojatno do posljednje sekunde strijepili s Dekanichem, ali ni šest Rusa nisu mogli zabiti pored četiri Medvjeda.

Kako je Spartak na gostovanju kod Amura stigao do boda, to znači da Medveščak ima osam bodova prednosti ispred Moskovljana koji su prvi ispod pozicije koja vodi u doigravanje. Doduše, Rusi imaju i dvije utakmice manje, ali tko kaže da će oni ih uopće i dobiti, piše KHL.hr.

Hrvatski predstavnik u najjačoj europskoj ligi i dalje je na sedmom mjestu Zapadne konferencije. Sljedeću utakmicu igra u petak u Vladivostoku protiv Admirala.