• Zadnja izmjena 22.11.2011 22:02
  • Objavljeno 22.11.2011 u 21:16
frank banham medveščak jesenice 2011

Izvor: Pixsell / Autor: Danijel Kasap/Pixsell

Nakon što je Graz u nedjelju prekinuo pobjednički niz Medveščaka, zagrebačka momčad u utorak se vratila na pobjedničku stazu. U Jesenicama je 'pregažena' domaća momčad s uvjerljivih 5:0

Desetkovane Jesenice, iz kojih su prošlog tjedna glavom bez obzira pobjegli skoro svi stranci, nisu se ni drugi put u tjedan dana uspjele oduprijeti puno boljem i kvalitetnijem Medveščaku. Niz pobjeda 'medvjeda' započeo je upravo nakon poraza od slavne slovenske momčadi u Domu sportova, trajao je sedam utakmica do nedjeljnog poraza od Graza, a u prvoj narednoj utakmici, nadamo se, započet je novi, možda i još uvjerljiviji.

Prije tjedan dana Medveščak je u Jesenicama dobio 2:0, a novi trijumf izražen je s još tri gola više u domaćoj mreži. Iako još uvijek bez ozlijeđenih Vjačeslava Truhna i Grega Daya te suspendiranog Pascala Morencya, 'medvjedi' su se bez previše muke 'obračunali' sa suparnikom i s 'petardom' im zahvalili na gostoprimstvu.

Prva trećina bila je apsolutno luda, gotovo sve što su hokejaši Medveščaka uputili prema golu Michala Fikrta ušlo je u mrežu. Prvi gol pao je već u petoj minuti, a strijelac je prvi put ove sezone bio mladi Gal Koren, koji je istini za volju gol postigao i KAC-u u Zagrebu, no ta je utakmica poništena zbog dobro poznate afere s nepravilnom registracijom Mate Krešimira Tomljenovića.

Do kraja 14. minute već je na semaforu pisalo 3:0, strijelci su bili Frank Banham i Ryan Kinasewich, a ludih 20 minuta golom je 'zatvorio' Tomislav Zanoški u 16. minuti. Nakon te golijade Fikrt je napustio gol Jeseničana, a mrežu je do kraja utakmice, i to vrlo dobro, čuvao dojučerašnji 'medvjed' Gašper Krošelj.

Nastavak utakmice 'medvjedi' su odigrali u nešto lakšem ritmu, pa je do kraja susreta postignut još samo jedna gol, i to u drugoj trećini, kad je Sasha Pokulok iskoristio igrača više i postavio konačnih 5:0.

'Medvjedi' su i ovog puta napucali suparnika i to je gotovo postalo pravilo. Uz izvrsno klizanje i puno energične igre na tijelo, to je postao i zaštitni znak igre momčadi koju vodi Marty Raymond.

S obzirom na rezultate, Medveščak je ostao na petom mjestu na ljestvici. Ponovno mu se nisu 'poklopili' uspjesi konkurenata, pogotovo ne Red Bulla koji je u Klagenfurtu dobio KAC s minimalnih 1:0 u utakmici u kojoj su domaćini bez konačnog efekta uputili čak 48 udaraca na gol Salzburžana. Gosti su s druge strane zapucali tek 28 puta, ali i pobijedili pogotkom Thomasa Raffla četiri minute prije kraja.

Ljubljanska Olimpija također je bila super uvjerljiva, nadvisila je sa 5:2 češke Orlove iz Znojma, a vodeći Linz okrenuo je 0:2 i 1:3 u 4:3. U posljednjoj utakmici Vienna Capitalsi bili su uspješni u Grazu, nadvisili su domaćine nakon izvođenja kaznenih udaraca.