PREOKRETOM DO VRHA

Medveščak preko Čeha na čelo ljestvice EBEL-a

21.12.2012 u 23:01

Hokejaši Medveščaka sjajnom su posljednjom trećinom upisali 21. pobjedu ove sezone u austrijskoj, ujedno i regionalnoj, EBEL ligi. 'Medvjedi' su s 4-2 u Češkoj bili bolji od Znojma

Bila je ovo jubilarna 10. pobjeda Medveščaka protiv Znojma u 11. međusobnom ogledu! No, nije sve bilo baš tako jednostavno s obzirom da su 'medvjedi' 15 minuta prije kraja zaostajali pogodak razlike (2-1).

No, tada Curtis Fraser u 46. izjednačava na 2-2 nakon asistencije Adama Millera i Andyja Serticha, a svega šest minuta kasnije Francois Bouchard donosi Medveščaku drugo vodstvo na utakmicu, prvo nakon prve trećine utakmice. Asistent za vodstvo bio je David Brine.

Domaći su hokejaši u posljednje dvije minute izvukli golmana Filipa Landsmana iz igre, što je 23 sekunde prije kraja iskoristio David Brine i pogodio praznu mrežu za konačnih 4-2.

Recimo i da je Medveščak dobio prvu dionicu s 1-0 zahvaljujući pogotku Brandona Bucka u 17. minuti, ali i da su Česi u drugoj trećini u potpunosti prekrenuli rezultat pogocima Ondreja Fiale i Antonina Boruta. Potonji je postigao pogodak sa zvukom sirene, ali su ponovljene snimke pokazale da je pogodak ipak regularan.

Medvečak je pobjedom ponovno bodovno izjednačen na vrhu EBEL lige s Vienna Capitalsima, koji su večeras poraženi kod mađarske SAPA-e Fehervar s 4-3 (nakon lošijeg izvođenja kaznenih udaraca), ali je zahvaljujući boljoj gol-razlici (30-29) ipak na samom vrhu.