francuska liga

Marseille u 'derbiju Olympiquea' bolji od Lyona; golijada Nantesa i St. Etiennea

10.11.2019 u 23:32

U derbiju 13. kola francuskog nogometnog prvenstva, u sudaru dva Olympiquea, Marseille je na svom stadionu Velodrome pobijedio Lyon 2:1 probivši se na drugo mjesto ljestvice

Olympique Marseille je poveo 2:0, no potom je primio gol, pa ostao s igračem manje te posljednjih pola sata utakmice grčevito branio tri boda.

Oba gola za Marseille zabio je Dimitri Payet (18-11m, 39), dok je gol za goste zabio Moussa Dembele (59). Domaćin je od 64. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Alvaro Gonzalez.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret za Marseille.

• +5
Ligue 1, Olympique Marseille - Olympique Lyon Izvor: Profimedia / Autor: Sylvain THOMAS / AFP / Profimedia

Montpellier je uvjerljivo pobijedio Toulouse 3:0 skočivši na peto mjesto ljestvice. Pobjedu domaćinima donijeli su Gaetan Laborde (43), Damien Le Tallec (59) i Teji Savanier (75).

Nantes i St. Etienne su odigrali sjajnu utakmicu u kojoj je domaćin vodio 1:0 i 2:1, ali su bodovi na koncu pripali gostima.

Nantes je poveo u 14. minuti preko Ludovica Blasa, osam minuta kasnije izjednačio je Miguel Trauco. Nantes u 26. minuti ponovo dolazi do prednosti nakon što je Imran Louza svladao Stephanea Ruffiera. Međutim, na odmor se otišlo rezultatom 2:2 nakon što je Denis Bouanga izjednačio u 34. minuti. U nastavku susreta gledatelji su vidjeli samo jedan gol, u 67. minuti Bouanga je zabio za 3:2 pobjedu gostiju.

Na ljestvici vodi PSG s 30 bodova, Marseille se probio na drugo mjesto s 22 boda, dok Angers i St. Etienne imaju po 21 bod. Lyon je ostao tek 14. sa 16 bodova.