EUROPSKA LIGA

Marko Livaja junak AEK-a; Lille razbio Milan na San Siru; petarda Hoffenheima bez Andreja Kramarića; novo slavlje Crvene zvezde...

05.11.2020 u 23:41

Hrvatski nogometaš Marko Livaja postigao je dva pogotka u gostujućoj pobjedi AEK-a 4:1 protiv Zorje u susretu 3. kola skupina G Europske lige, a iznenađenje večeri priredili su Lille i praška Sparta ostvarivši gostujuće pobjede protiv Milana sa 3:0, te Celtica sa 4:1 u skupini H

Nakon dva uvodna poraza, AEK je dohvatio prve bodove porazivši Zorju sa 4:1. Najbolji igrač utakmice bio je hrvatski nogometaš Marko Livaja postigavši dva gola (54, 81), a među strijelce su se upisali i Tanković (7), te Mantalos (34). Za Ukrajince je zabio Kočergin (81). Lovro Cvek nije igrao za Zorju, dok je Livaja u gostujućim redovima igrao cijeli susret.

U drugom susretu Leicester City je pobijedio Bragu sa 4:0. Dva gola je zabio Iheanacho (21, 48), a po jedan Prate (67 i Maddison (78).

Milan je dočekao Lille kao lider talijanskog prvenstva i lider H skupine, no Francuzi su prižili fantastčnu predstavu pobijedivši sa 3:0. Junak susreta bio je Yusuf Yazici koji je zabio sva tri gola (22-11m, 55, 58). Za Milan je od 62. minute zaigrao Ante Rebić ušavši u igru umjesto Zlatana Ibrahimovića, dok je Domagoj Bradarić odigrao cijeli susret za Lille.

U drugom susretu praška Sparta je u Glasgowu deklasirala Celtic sa 4:1. Tri gola je zabio Lukas Juliš (26, 45, 77), a među strijelce se upisao i Ladislav Krejči (90). Za Celtic je zabio Griffihts (65).

U skupini J Royal Antwerp, kojeg vodi Ivan Leko, je kod kuće izgubio od LASK-a sa 0:1. Pogodak odluke zabio je Eggestein u 55. minuti. Petar Filipović je igrao cijeli susret za goste.

U drugom susretu Tottenham je na gostovanju pobijedio Ludogorec sa 3:1. Jose Mourinho nije dozvolio novo iznenađenje nakon što su Spursi u posljednjem kolu poraženi u Belgiji. Ovoga puta londonski sastav je ozbiljno odradio posao, a golove su zabili Kane (13), Lucas Moura (32) i Lo Celso (62), dok je za domaćine zabio Keseru (50). Za Kanea je to bio 200. golu u 300. nastupu za Tottenham.

AC Milan - Lille, 3. kolo Europske lige, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: MARTIN DIVISEK

Hoffenheim je i dalje bez Andreja Kramarića pobijedio Slovan Liberec sa 5:0, a golove su zabili Dabour (22, 29), Grillitsch (59) i Adamyan (71, 76).

U drugom susretu iz L skupine Crvena zvezda je pobijedila Gent sa 2:1. Kanga je doveo domaćine u vodstvo u 12. minuti, no Gent je izjednačio u 31. minuti preko Ofoea. Pobjedu beogradskom sastavu donio je katai u 59. minuti.

U ranije odigranim susretima u derbiju skupina D Benfica i Rangers su odigrali 3:3, nakon što je Rangers vodio 3:1 i imao igrača više. Portugalski velikan je poveo već u drugoj minuti golom Goldsona, no sve se okrenulo kada je Otamendi u 19. minuti 'pocrvenio'. Rangers je s igračem više vrlo brzo okrenuo rezultat golovima Goncalvesa (24-ag) i Kamare (25). Korak bliže pobjedi Škoti su stigli u 51. minuti kada je Morelos zabio za 3:1. Međutim, Benfica se nije predavala. Rafa Silva je u 77. minuti smanjio na 3:2, da bi Nunez u sudačkoj nadoknadi donio bod domaćinu. Borna Barišić je odigrao cijeli susret za Rangers, dok je Nikola Katić i dalje izvan stroja zbog ozljede.

U drugom susretu Lech je sa 3:1 pobijedio Standard nanijevši Belgijancima i treći poraz u skupini. Golove za poljski sastav zabili su Skoraš (14) i Ishak (22, 48), a za goste Lestienne (29). Karlo Muhar je za Lech odigrao posljednjih 10 minuta, dok Marko Malenica nije ulazio u igru, baš kao niti Duje Čop za goste.

Roma je u susretu A skupine deklasirala Cluj sa 5:0, Golove za rimski sastav zabili su Mihtarijan (2), Ibanez (24), Mayoral (34, 84) i Rodriguez (89). Damjan Đoković je igrao cijeli susret za goste, dok je Gabriel Debeljuh igrao do 67. minute.

U drugom susretu Young Boysi su svladali sofijski CSKA 3:0.

• +3
Roma - Cluj, 3. kolo Europske lige, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: ETTORE FERRARI

U skupina B Rapid i Dundalk su odigrali sjajnu utakmicu, koja je na koncu završila sa 4:3. Za Rapid su zabili Ljubičić (22), Arase (79), Hofmann (87) i Demir (90), a za goste Hoban (7), McMillan (81-11m) i D. McMillan (90+6-11m). Mateo Barać je igrao za Rapid do 54. minute. Večeras se sastaju Arsenal i Molde

U drugom susretu skupine Arsenal i je bio bolji od Moldea 4:1, iako su Norvežani poveli golom Ellingsena (22). Za Engleze su mrežu tresli 8Haugen (45-ag, Sinyan (62-ag), Pepe (70) i Willock (88).

Golijadu smo vidjeli i u skupini C. Bayer Leverkusen je na gostovanju u Petah Tikvi porazio Hapoel Be'er Sheva sa 4:2. Bailey (5, 75), Dadya (38-ag) i Wirtz (88) zabili su za 'aportekare', a oba gola za Hapoel postigao je Acolatse (11, 25). Tin Jedvaj je za Bayer igrao do 62. minute.

U drugom susretu Slavija je u Pragu pobijedila Nicu sa 3:2. Kuchta (16, 71) i Sima (43) su zabili za češki sastav, a Gouiri (33) i Ndoye (90+2) za goste. Petar Musa nije igrao za Slaviju.

U skupini E PAOK je uvjerljivo sa 4:1 pobijedio PSV Eindhoven. Nizozemci su poveli u 21. minuti golom Zahavija, no Grci su u nastavku okrenuli rezultat golovima Schwaba (47), Živkovića (55, 66) i Tzolisa (58). Antonio Čolak je za PAOK igrao prvo poluvrijeme.

U drugom susretu Granada je na gostovanju pobijediloa Omoniju sa 2:0.