kvalifikacije za lp

Marin Tomasov zabio u porazu Astane, Filip Ozobić slavio uz dvije asistencije, poljska Legia bez zaraženog Juranovića mučila se za prolaz

18.08.2020 u 23:12

Celtic, Legia Varšava, Karabag, Dinamo Brest i Crvena zvezda izborili su plasman u 2. kolo kvalifikacija nogometne Lige prvaka.

Škotski prvak je rutinski stigao do pobjede protiv islandskog KR-a sa čak 6:0. Golove za Celtic zabili su Elyounoussi (6, 90+1), Adalsteinsson (17-ag), Jullien (31), Taylor (46) i Edouard (72).

Bjeloruski Brest je u sjajnom susretu pobijedio kazahstansku Astanu sa 6:3. Golove za Dinamo zabili su Gordejčuk (15, 22), Pečenin (17), Sedko (37) i Diallo (55, 90), dok su strijelci za Astanu bili naš Marin Tomasov (45), Rotariu (53) i Bejsebekov (87).

Dalje ide i Karabag koji je u Bakuu pobijedio makedonski Sileks sa 4:0 uz dvije asistencije hrvatskog nogometaša Filipa Ozobića.

Bivši veznjak Hajduka i Slaven Belupa je asistirao Jaimeu Romeru u 11. minuti za 1:0, te Emreliju u 80. minuti za konačnih 4:0. Drugi i treći pogodak postigao je Guerrier (40, 51).

Legia je u Varšavi teškom mukom pobijedila sjevernoirski Linfield sa 1:0. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 75. minuti kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je isključen Kirk Millar. Sedam minuta kasnije Jose Kante je zabio pobjednički pogodak.

Za poljski sastav je cijeli susret igrao Domagoj Antolić, dok Josip Juranović nije bio u sastavu. Poljski mediji su objavili kako je Juranović bio pozitivan na COVID-19.

Bivši član Hajduka je za prvaka Poljske potpisao ugovor na tri godine krajem srpnja.

Crvena zvezda je sa 5:0 slavila protiv gibraltarske Europe.