juve na 100 posto

Mandžukić opet odradio 'pola posla' za Ronalda; Srna stradao u sudaru

06.10.2018 u 20:34

Nogometaši Juventusa zadržali su stopostotan učinak u talijanskoj Serie A subotnjom pobjedom 2-0 (2-0) na gostovanju u Udinama, gdje je Mario Mandžukić asistirao za drugi pogodak, a strijelac je bio Cristiano Ronaldo.

Juventus je na Dacia Areni poveo u 33. minuti pogotkom Urugvajca Bentancura, a samo četiri minute poslije Ronaldo je pogodio za 2-0. Prethodno je Mandžukićev udarac iz neposredne blizine obranio gostujući vratar Scuffet.

Bivši hrvatski reprezentativac je u drugom poluvremenu još nekoliko puta zaprijetio Scuffetu, a najbliži je pogotku bio u 85. minuti kad je pogodio gredu. Osim asistencije, Mandžukić je u Udinama upisao i žuti karton.

• +10
Serie A, Udinese - Juventus Izvor: Pixsell / Autor: EXPA/PIXSELL

U prvoj utakmici subotnjeg programa Cagliari je na svom terenu svladao Bolognu sa 2-0 (1-0) golovima Joaoa Pedra u 22. minuti i Pavolettija u 68. minuti.

Bivši kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna počeo je utakmicu za Cagliari, ali je već u 28. minuti morao iz igre nakon sudara s gostujućim igračem Mitchellom Dijksom. No, čini se da Srnina ozljeda nije ozbiljnije naravi. U početnih 11 bio je sadašnji reprezentativac Filip Bradarić koji je odigrao cijelu utakmicu.

Juventus je na vrhu ljestvice sa 24 boda, devet više od drugoplasiranog Napolija koji ima utakmicu manje. Fiorentina, Inter i Sassuolo imaju po 13 bodova iz sedam nastupa. Cagliari je na 13. mjestu sa devet bodova, Udinese je 15. sa osam bodova, a Bologna je mjesto iza sa sedam. U zoni ispadanja su trenutačno Empoli (5), Frosinone (1) i Chievo (-1).