09.04.2014 u 22:39

• +12

Liga prvaka: Atletico - Barcelona

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Sergio Perez

U uzvratnim utakmicama četvrtfinala Lige prvaka Bayern i Atletico Madrid domaćim su pobjedama prošli dalje i iz natjecanja izbacili Manchester United i Barcelonu...

Atletico – Barcelona 1:0 (Koke 5), prva utakmica 1:1

Kraj - povijesna pobjeda čvrstog Atletica i plasman u polufinale!
90' - ušli smo u sudačku nadoknadu, navijači Atletica su na nogama
78' - Neymar prijeti glavom, ali neprecizno
60' - Barca u ofenzivi u drugom dijelu, ali domaći se čvrsto brane
49' - Xavi je pucao nakon odbijene lopte, no njegov udarac otišao je iznad gola
Poluvrijeme - Atletico ima rezultat koji ga vodi do velikog uspjeha, ali jedan gol može sve promijeniti
36' - Bartra prijeti golu Atletica iz daljine, no udarac odlazi pokraj gola
27' - Iniesta se odlučio za udarac, Curtois sigurno brani
19' - nova stativa za Atletico! Pogodio ju je David Villa!
13' - velika šansa za Messija, ali glavom puca pokraj gola
5' - goool za Atletico! Koke je zabio! Adrian Lopez pogodio je stativu, ali u nastavku akcije ipak pogodak domaćih!

3' - Messi je prvi zaprijetio s ruba 16-erca, ali njegov udarac otišao je izvan okvira gola
1' - počeo je dvoboj uz fantastičnu atmosferu na tribinama Vicente Calderona

Sastav Atletica: Courtois - Godín, Filipe Luís, Juanfran, Miranda - Tiago, Koke, Raúl García, Gabi, Adrián López - Villa

Sastav Barcelone: Pinto - Mascherano, Bartra, Jordi Alba, Daniel Alves - Fàbregas, Xavi Hernández, Iniesta, Busquets - Messi, Neymar

Bayern – Manchester Utd.
3:1 (Mandžukić 58, Muller 67, Robben 76 / Evra 57), prva utakmica 1:1

Kraj - Bayern je opasno živio, ali na kraju favorit uvjerljivo prolazi dalje
88' - Ribery proigrao Pizzara, ovaj puca iz okreta, De Gea na mjestu
76' - goool za Bayern! Konačno je Robben došao na svoje, nakon solo prodora njegov udarac odsjeo je u donjem kutu!
67' - goool za Bayern! Muller je ovaj put pospremio Robbenovo ubacivanje za potpuni preokret!
62' - velika prilika za Rooneyja, ali promašio je loptu...odmah odgovara Lahm glavom, De Gea brani
58' - goool za Bayern! Mandžukić je zabio povratnu loptu Riberyja i odmah vratio Bavarce u egal!
57' - goool za Manutd! Kakva golčina Evre! Točno u rašlje s dvadeset metara!
55' - Kagawa prijeti s dvadesetak metara, Neuer siguran
54' - Mandžukić puca iz daljine, Vidić blokirao, Alaba šalje odbijenu loptu pokraj gola
Poluvrijeme - Bayern bolji, ali ManUtd je dvaput opasno zaprijetio...ništa nije riješeno
44' - strašan proboj Robbena, ali Smalling blokirao tijelom i spašava gol gostiju
38' - Kroos pokušava iz daljine, ali odlazi iznad gola
27' - oštar udarac Riberyja odlazi malo pokraj vratnice
17' - Valencia zabija za ManUtd, ali bio je u zaleđu
15' - Robben prijeti iskosa, udarac odlazi pokraj gola
8' - Rooney je imao odličnu priliku, ali njegov udarac završava u bloku
6' - Ribery je zaprijetio, ali puca pokraj gola
1' - lopta je krenula s centra, ofenzivni Bayern se nada brzom vodstvu

Sastav Bayerna: Neuer - Dante, Boateng, Lahm, Alaba - Müller, Götze, Kroos, Ribéry, Robben - Mandžukić

Sastav ManUtda: De Gea - Jones, Smalling, Vidić, Evra - Fletcher, Carrick, Valencia, Kagawa - Rooney, Welbeck

Večeras nas čekaju nove nogometne poslastice. Nakon što su mjesto u polufinalu u utorak osigurali Real Madrid i Chelsea, za drugo španjolsko mjesto u završnici borit će se Atletico i Barcelona, dvije ekipe koje su ove sezone već četiri puta remizirale. Simeoneova ekipa nakon 1:1 na Camp Nou proći će dalje i s 0:0, ali to je rezultat na koji se teško kladiti kad igra Barcelona.

U drugom dvoboju Bayern je veliki favorit protiv Manchester Uniteda, a Guardiola se odlučio započeti s Mariom Mandžukićem kao špicom te jakom veznom linijom u kojoj su mjesto našli Müller, Götze, Kroos, Ribéry i Robben. Ako Moyesova ekipa prođe dalje nakon 1:1 na Old Traffordu, bit će to velika senzacija...