BERBATOV - GERRARD 3:2

Manchesteru derbi protiv Liverpoola

19.09.2010 u 16:28

Peto kolo Premiershipa donijelo je i veliki derbi između Manchester Uniteda i Liverpoola. Nakon 90 minuta pred 75.213 gledatelja uspješniji su bili 'crveni vragovi' koji su slavili sa 3:2

Dva velika kluba koja su u svojoj povijesti osvojila zajedno 116 trofeja i svaki od njih po 18 naslova engleskog prvaka, susrela su se po 180. put.

Manchester United je upisao svoju 70. pobjedu, dok Liverpool ima 60. Bio je to njihov 11. ligaški sraz u nizu na Old Traffordu koji nije završio neodlučenim rezultatom, odnosno sedmo slavlje domaćina u tome razdoblju.

Dva kluba koja se previše ne vole, što dokazuje podatak da 46 godina ni jedan igrač nije izravno prešao u redove konkurenta, opet su pružila utakmicu za pamćenje. 'Crveni vragovi' su imali 2:0 golovima Dimitra Berbatova (42, 59), ali na jednak način je uzvratio kapetan 'redsa' Steven Gerrard (64-11m, 70). Rezultat 2:2 stajao je na semaforu do 84. minute kada je bugarski napadač još jednom bio uspješniji od gostujuće obrane te je svojim trećim golom donio trijumf Manchesteru.

S pobjedom se Fergusonova družina na ljestvici izjednačila s drugim Arsenalom i ima 11 bodova, dok je Liverpool blizu opasne zone na 16. mjestu s tek pet bodova.