NEMA PREDAJE

Manchester United do trijumfa nakon 0:2

10.11.2012 u 21:14

Nogometaši Manchester Uniteda slavili su u 11. kolu Premiershipa na gostovanju kod Aston Ville 3:2 u utakmici u kojoj su preokrenuli rezultatski zaostatak od 2:0

Junak susreta na Villa Parku bio je 'džoker' s klupe Javier 'Chicharito' Hernandez, koji je na poluvremenu zamijenio Ashleyja Younga, nekadašnjeg igrača kluba iz Birminghama koji je od navijača dočekan 'na nož'.

Oba je gola za Aston Villu zabio Andreas Weimann, a bili su mu to prvi ovosezonski golovi u Premierligi. Prvi je Austrijanac zabio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena s ruba kaznenog prostora nakon asistencije Christiana Bentekea, a drugi u 50. minuti s ruba peterca nakon dodavanja Gabriela Agbonlahora. Dojam je da je kod prvog gola Ville vratar David De Gea mogao puno bolje reagirati, budući da mu je udarac, iako snažan, prošao ravno iznad glave.

Minuta šutnje

Uoči utakmice je, kao i na šest ostalih odigranih u subotu, održana minuta šutnje povodom Remembrance Daya (11. studenog) kojim se u državama Commonwealtha odaje počast vojnicima poginulim na dužnosti tijekom Prvog svjetskog rata.

Prvi od triju golova za 'crvene vragove' Chicharito je zabio u 58. minuti nakon sjajnog dubinskog proigravanja Paula Scholesa, a drugi samo pet minuta poslije malo iskosa s ruba peterca nakon ubacivanja Rafaela s desne strane. Gol kojim je kompletirao hat-trick i potpuni preokret Uniteda meksički je napadač zabio u 87. minuti glavom s ruba peterca nakon precizno izvedenog slobodnog udarca Robina van Persieja.

Chicharito je trima golovima došao do brojke od pet ove sezone u engleskom prvenstvu, a svojoj je momčadi osigurao devetu pobjedu, kojom je, barem privremeno, povećana prednost ispred drugoplasiranog Chelseaja na četiri boda.