ENGLEZI SIGURNI

Manchester City u gostima isprašio Šahtar i pokazao kakav ogroman izazov u sljedećem kolu čeka Dinamo

18.09.2019 u 22:51

U drugoj utakmici iz Dinamove skupine Manchester City je na gostovanju kod Šahtara slavio 3:0 (2:0)

Engleski prvak potvrdio je status prvog favorita skupine. 'Građani' su dominirali na gostovanju u Harkivu, gdje Šahtar igra domaće utakmice, te su stigli do cijelog plijena.

Prvi gol pao je u 24. minuti. Gundogan je šutirao s ruba šesnaesterca i pogodio lijevu vratnicu, a lopta se odbila do Mahreza koji je zabio za vodstvo Cityja.

• +6
Šahtar - Manchester City, 1. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: SERGEY DOLZHENKO

Do povećanja prednosti došlo je u 38. minuti. Mahrez je probio s desne strane i asistirao Gundoganu koji je bio precizan za 2:0!

I u nastavku je na terenu bila jedna momčad, u 53. Sterling je pogodio vratnicu, a u 76. minuti bilo je 0:3. U kontri je De Bruyne pronašao Gabriela Jesusa  koji se rutinski upisao u strijelce.

U drugom kolu Manchester City je domaćin našem prvaku Dinamu, dvoboj je na rasporedu 1. listopada (21 sat)