ČETIRI BODA, ČETIRI KOLA

Mamićeva izjava u koju čak ni Kek ne vjeruje

19.04.2016 u 22:50

Rijeka i dinamo odigrali su u utorak veliki derbi na Rujevici, a nakon rezultata 0:0 zadovoljniji je, jasno, Dinamov trener Zoran Mamić. Iako je naglasio kako još ništa nije 'gotov' svima je jasno - da je Dinamo novi - stari prvak

Trener Dinama Zoran Mamić ovako je vidio derbi s Rijekom u kojem nije bilo golova.

'Obzirom na događaje na terenu mislim da je ovo objektivan rezultat. Znali smo da oni na početku u domaćim utakmicama imaju pozitivnu energiju, a nama ostaje žal jer smo u 2. minuti imali sjajnu priliku u kojoj je Fernandes pucao umjesto u zicera gurnuo Henriqueza koji bi samo pospremio loptu u praznu mrežu. U svakom slučaju, mislim da smo gledali dinamičnu utakmicu i možemo biti zadovoljni', rekao je Dinamo trener nakon utakmice, a prenosi službena klupska stranica

Strateg Modrih nije htio komentirati je li očekivao ofenzivniju Rijeku u nastavku:

'Teško je reći što su oni htjeli i koji su bili zahtjevi. Puno puta sam rekao da mene zanima moja momčad i ne bi komentirao protivnika i njihove poteze', rekao je mamić pa objasnio izmjenu Taravela par minuta uoči početka utakmice:

'Ozlijedio se na zagrijavanju, preponu ili nešto drugo. Plan B da se netko od braniča ozlijedio? Postojao je, naravno da je postojao, ali neka ipak ostane tajna'.

Trener smatra kako prvenstvo nakon ove utakmice nije riješeno:

'Ne, nije riješeno. Za nas je dobro jer je razlika ostala ista, ali već nas u subotu čeka momčad koja nas je dobila pa iako trenutno nisu u formi moramo biti na pravom nivou. Očekujem tešku utakmicu u Splitu i naša tri boda', dodao je Mamić i zaključio.

'Želio sam dobiti utakmicu, ali budući da je utakmica bila takva kakva je onda je remi objektivan rezultat. Ne mogu biti nezadovoljan kada smo ostali na četiri boda; to bi bilo malo bezveze od mene'.

Potom je riječ dobio i Rijekin trener Matjaž Kek

'Imali smo veliku želju da dobijemo, naročito u prvom poluvremenu, ali smo morali realizirati ono što smo uspjeli osvojiti agresijom. Imali smo i meč-loptu, pet minuta prije kraja, a protiv Dinama, koji igra europski, takve prilike moraš iskoristiti. Igrači su odigrali borbenu, parvu utakmicu, a već za par dana čeka nas dvoboj s Hajdukom'.

Uputio je Kek i kritiku neki svojim igračima.

'U ovakvim uatkmicama oni igrači od kojih to očekuješ trebaju dati svoj maksimum. Pokazali smo da možemo paritiati Dinamu, ali neki igrači trebaju još biti bolji u fizici, duelu, sprintu... Šteta, ali još su četiri kola do kraja', izjavio je Matjaž Kek.

Zagreb - Split 2:0
Rijeka - Dinamo Zagreb 0:0