VELIKA POBJEDA, ALI...

Mamića muči danska trauma: Ništa još nije gotovo!

21.08.2014 u 22:13

Nakon impresivne 3:1 pobjede u gostima kod Petrolula trener Dinama Zoran Mamić kao i njegovi igrači naglašavaju da ništa nije gotovo…

Dinamo je odigrao dramatičnu utakmicu u Rumunjskoj u kojoj je u pojedinim trenucima domaća ekipa dominirala na terenu, no na kraju je individualna kvaliteta došla do izražaja i golovima Čopa i Machada 'modri' su slavili 3:1.

'Čestitke momčadi na pobjedi i sjajnom rezultatu koji su ostvarili. Imali smo odličnih pola sata, dominirali i žao mi je što u prvom dijelu nismo iskoristili odlične izlaske i zabili još koji pogodak, a onda smo ga još na kraju i primili. U nastavku su oni bili vrlo dobri, čak i bolji, mi smo čekali i zabili drugi, a potom i izuzetno važni treći pogodak,' priznao je Zoran Mamić nakon susreta pa dodao:

'Ništa to ne znači jer je ostalo još drugo poluvrijeme za tjedan dana. Čeka nas jako teška utakmica u Zagrebu jer Petrolul je jako, jako dobra momčad. Ako u Zagrebu ne budemo bolji nego danas imat ćemo puno problema. Igrali smo kao i uvijek, nismo ništa mijenjali u našem stilu igre iako smo znali vrijednosti ne samo Adriana nego i ostalih igrača. Nismo se prilagođavali, igrali smo kao i uvijek u zadnjih godinu dana otkako sam ja trener.'

Mamića još uvijek boli preokret Aalborga u 3. pretkolu Lige prvaka i ne želi da se nešto slično ponovi.

'To je nogomet. Igrali smo ove godine desetak utakmica, a najbolja koju smo odigrali ove sezone bila je protiv Aalborga doma i to je jedina koju smo izgubili. To je bio pravi 'lucky punch'; jedna utakmica od 100 takvih bi završila tim rezultatom.'

Dvostruki strijelac Duje Čop slično razmišlja kao i trener.

'Naravno da smo presretni! Nikoga nije lako dobiti 3:1 u gostima, posebno ne u ovako sjajnoj atmosferi i tako kvalitetnu momčad kao što je Petrolul. Moji golovi? Penal je čist 'ko suza', a poslije smo čekali svoju priliku za koju smo znali da će doći i dobili utakmicu. Jako sam sretan zbog svojih golova, ali najvažnije su pobjede. Ipak, Petrolul je odlična momčad, čeka nas teška utakmica u Zagrebu i ništa nije gotovo,' izjavio je.