PONOVNO NA VRHU

Maloljetni Talijan spasio Manchester United

05.04.2009 u 19:18

Aktualni engleski nogometni prvak Manchester United vratio se na prvu poziciju Premiershipa nakon što je deset minuta prije kraja susreta gubio, no u dramatičnoj završnici 31. kola pobijedio Aston Villu 3:2

Pobjedu Unitedu, koji je gubio 1:2, donio je 17-godišnji Talijan Federico Macheda pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade. Macheda je na Old Traffird stigao 2007. godine iz Lazia, a utakmica protiv Villa bila je njegova prva u seniorskom sastavu. Druga dva pogotka za 'crvene vragove' postigao je Cristiano Ronaldo (14, 80), dok su strijelci za Villu bili John Carew (30) i Gabriel Agbonlahor (58).

Tekla je 93. minuta kada je Ryan Giggs gurnuo loptu u kazneni prostor. Talijan ju je prihvatio okrenut leđima golu, petom iz prve izbacio čuvara iz igre i sljedećim dodirom neobranjivo pogodio suprotne rašlje. Ime Federica Machede, koji je prije dvije godine u Englesku doveden iz Lazija, treba zapamtiti.

Danas je odigrana i utakmica između Evertona i Wigana, a domaćin je slavio 4:0. Pogotke su postigli Jo (27, 51), Marouane Fellaini (47) i Leon Osman (61).

ManU se ovom pobjedom vratio na vrh ljestvice sa 68 bodova, bod manje, ali i utakmicu više ima Liverpool dok je na trećem mjestu Chelsea sa 64 boda.