španjolska liga

Mallorca bez Ante Budimira nije imala nikakvih šansi na gostovanju kod Atletica

04.07.2020 u 08:21

Nogometaši Atletico Madrida učvrstili su se na trećoj poziciji španjolskog nogometnog prvenstva domaćom pobjedom protiv davljenika Mallorce 3:0 u prvoj utakmici 34. kola Primere

Mallorca je u Madrid stigla puna samopouzdanja i ohrabrenja nakon velike pobjede nad Celtom (5:1) koja ih je vratila u borbu za opstanak. Ipak, protiv Atletica nisu imali previše šansi...

Utakmicu je 'prelomio' jedanaesterac za 'rojiblancose' u 29. minuti. Golman Mallorce Reina obranio je udarac Alvara Morate, ali je sudac odlučio ponoviti penal. Morata iz drugog pokušaja pogađa i dovodi Atletico u vodstvo 1:0.

Ovaj gol je uzdrmao goste koji više nisu imali šanse vratiti se u utakmicu.

Morata je u nadoknadi prvog dijela zabio i drugi gol za 2:0 nakon sjajne asistencije Kokea i ovim se rezultatom otišlo na odmor.

Niti u nastavku Mallorca nije imala snage vratiti se u susret. Utakmicu je zaključio Koke golom za konačnih 3:0 u 79. minuti.

Šime Vrsaljko nije igrao za Atletico zbog ozljede, dok je Ante Budimir u redovima Mallorce ovu utakmicu 'preskočio' zbog žutih kartona.

Atletico je sve bliži osiguranju mjesta koje vodi u Ligu prvak, dok će Mallorca četiri kola prije kraja imati zaista težak posao za ostanak u ligi. Atletico je treći sa 62 boda, 12 manje od vodećeg Reala, dok je Mallorca u zoni ispadanja, 18. s 29 bodova.