la liga

Madridski Real dugo je lomio otpor uporne Granade, ali jedan prekrasan potez Marca Asensija bio je dovoljan za tri boda

07.02.2022 u 08:22

U dvoboju 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je teškom mukom pobijedio Granadu 1:0.

Pogodak odluke zabio je Marco Asensio lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora u 74. minuti.

Kraljevski klub je tijekom susreta imao 65 posto posjeda lopte, uputio je prema vratima Luisa Maximiana 24 udarca od kojih 11 u okvir gola, imao čak devet kornera, no gosti su odolijevali sve do 74. minute kada je Asensio prelomio dvoboj.

Luka Modrić je za domaći sastav igrao do 87. minute, dok je za goste do 80. minute igrao bivši igrač Lokomotive Myrto Uzuni koji je posljednjeg dana prijelaznog roka stigao u Granadu iz Ferencvaroša.

U derbiju kola Barcelona je pobijedila Atletico Madrid sa 4:2 probivši se na četvrto mjesto ljestvice. Bila je to prva Barcelonina pobjeda u posljednjih šest međusobnih susreta.

Međutim, loše je krenulo za domaćine. Aktualni španjolski prvak je poveo već u osmoj minuti. Bivši Barcin napadač Luis Suarez je uposlio Yannicka Ferreiru-Carrasca, a belgijski veznjak lijepo zabio za 1:0.

Barcelonin odgovor je bio silovit. Samo dvije minute kasnije Katalonci su izjednačili, do kraja poluvremena zabili su još dva, a potom na početku drugog dijela i četvrti pogodak.

Izjednačio je Jordi Alba u desetoj minuti pogodivši s ruba kaznenog prostora desne rašlje. U 21. minuti je Gavi zabio glavom za 2:1, da bi u 43. minuti Araujo povisio na 3:1. Golijadu na Camp Nou u 49. minuti je nastavio Dani Alves pogodivši za 4:1 nakon što je pucao s ruba kaznenog prostora.

Tračak nade gostima donio je Luis Suarez u 58. minuti, no više od toga nije išlo. Barca je od 69. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Dani Alves, no gosti to nisu znali iskoristiti.

Hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko igrao je za Atletico prvo poluvrijeme.

Villarreal je ostvario važnu pobjedu u borbi za Europu porazivši na gostovanju Real Betis sa 2:0. Strijelci su bili Pau Torres (41) i Etienne Capoue (83).

U prvom nedjeljnom susretu Valencia i Real Sociedad su remizirali u susretu bez golova.