SKUPINA F

Mađari zabili drugi pogodak i potpuno dotukli Austriju

14.06.2016 u 17:49

U prvoj utakmici skupine F mađarska reprezentacija otvorila je u Bordeauxu nogometni Euro impresivnom pobjedom protiv Austrije, zahvaljujući golovima Szalaija i Stiebera...

Sastav Austrije: Almer, Klein, Dragovic, Hinteregger, Fuchs, Harnik, Baumgartlinger, Alaba, Arnautović, Junuzović, Janko

Sastav Mađarske: Király, Fiola, Guzmics, Lang, Kádár,Gera, Nagy - Dzsudzsák, Kleinheisler, Németh, Szalai.

EP u nogometu, skupina F

Austrija – Mađarska 0:2 (Szalai 63, Stieber 87)

Tijek utakmice:

Kraj - Mađarskoj velika pobjeda, Austriji veliko razočaranje
87. - gooool za Mađarsku! Stieber je izbio sam pred Almera i riješio pitanje pobjednika!
80' - Austrijanci sve nervozniji, teško stvaraju prilike s igračem manje
66' - crveni karton za Dragovića! Drugi žuti nakon oštrog prekršaja i Austrija je s igračem manje
63' - goool za Mađarsku! Szalai je izbjegao zaleđe nakon dodavanja Kleinheislera i spretno zabio ispod Almera!
55' - Dzsudzsak je silovito opalio, Almer izbija u korner
46' - pokušao je i Fiola iz daljine, Almer siguran
Poluvrijeme - obje ekipe su imale svoje šanse, a Austrija nešto više, no još čekamo na golove
43' - kakva prilika za Mađarsku! Dzsudzsak je izbio sam s desne strane pred Almera, ali nije pogodio okvir gola
35' - krasan udarac Junuzovića iz zraka Kiraly odlično brani
23' - oštar udarac Gere Almer lako brani
11' - Kleinheisler odgovara snažnim udarcem preko gola
10' - uspjeli su Mađari smiriti utakmicu nakon početne ofenzive Austrijanaca, ali sada opet Alaba prijeti, no Kiraly sigurno brani
1' - Austrija je odmah u prvom napadu pogodila vratnicu! Alaba je odlično pucao

Nakon impresivnih kvalifikacija na Austriji je sada potvrditi svoju kvalitetu. Arnautovic, Alaba i društvo došli su na Euro s devet pobjeda i jednim remijem u službenim utakmicama u posljednje dvije godine i morali bi proći skupinu F i zaigrati u nokaut fazi.

Mađarima je pak ovo prvi veliki turnir nakon više od 20 godina i svaki pozitivan rezultat bit će velika stvar. Prošle je vrijeme 'lake konjice', no u prijateljskoj utakmici protiv Hrvatske u ožujku u Budimpešti pokazali su da mogu odigrati kvalitetno.

Mađarska i Austrija često igraju međusobno, ovo im je 138. međusobna utakmica, ali sada igraju na velikoj sceni i pobjeda ovog utorka vrijedi više nego prethodne.